משבר הקורונה גרם לזוגות רבים לוותר על חלומם לערוך חתונה רבת משתתפים. האולמות וגני האירועים נסגרו עם תחילתו של המשבר ללא כל סימן לתקווה באופק, ועכשיו כשהממשלה אישרה לערוך חתונות של עד 50 מוזמנים - הזוגות, מפיקי האירועים ובעלי האולמות מנסים למצוא דרך להסתגל למצב החדש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"התכנון המקורי היה לעשות אירוע של 400 אנשים", סיפרה מורן דן, צעירה שמחפשת מקום לערוך בו את חתונתה עם בן זוגה. ליאת קסטרו, מנהלת גן אירועים בורג' שבבנימינה, פירטה על ההתאמות למצב: "אנחנו מזמינים את האורחים שלנו בסבבים. הסבב הראשון למבוגרים, הסבב השני של המשפחות הקרובות יותר, והסבב האחרון והמאוחר הוא בסגנון מסיבה שאליה יגיעו החברים. ככה במקום 50 זו תהיה חתונה של 150 איש".

בזמן שיש מי שחושב על פתרונות יצירתיים באולמות ובגנים, ישנם כאלו שחתונתם בוטלה לחלוטין ובינתיים מחפשים מקום חלופי להתחתן בו. "אין לנו איפה להתחתן", סיפרה נעם ירדן שהייתה אמורה להתחתן ביום שלישי הקרוב. "ניסינו לחשוב יצירתי, הגינה שאנחנו מורידים אליה את הכלבים בבוקר - גם הפכה לאופציה".

ועדיין, למרות ההקלה בהגבלות והאפשרות לקיים חתונות במתכונת מצומצמת, יש שבחרו שלא לפתוח את העסק מחדש - לאור העובדה שזה לא משתלם להם כלכלית. "האולם שלנו יכול להכיל עד 1,100 איש", סיפר אבי דואניס, מבעלי גן האירועים "הדריה" בירושלים. "כרגע לא משתלם לנו לפתוח כי זה לא כלכלי לנו - וגם לא לזוגות".