פייק אבחון: אתמול (שלישי) חשף במהדורה המרכזית אבי סדרינה תיעוד של אדם שהציג את עצמו כד"ר נתן הר שטען שהוא יכול לאבחן קורונה באמצעות שיחת טלפון. בשיחת "האבחון" הוא נשמע מסביר על ההליך: "שומע את הדיבור של הפציינט בטלפון, את השיעול שלו, יחד עם השם שלו אני מתביית על זה ומזהה את זה". אלינה פופרנו, רוקחת האגף לאכיפה ופיקוח של משרד הבריאות, שהפתיעה את המתחזה, סיפרה על שיחת הטלפון המקדימה שערכה עמו: "התקשרתי למספר, הוא אמר שהוא מסוגל לאבחן את הקורונה לפי השם שלי ולפי השיעול שלי שהוא שומע בשיחה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לאחר שהצגתי את עצמי והשתעלתי, הוא אמר שצר לו לבשר לי שאני נשאית קורונה ויש לי את הווירוס בגוף", סיפרה אלינה. לאחר מכן, בעודם משוחחים בטלפון, היא שאלה אותו אם יוכל גם לאבחן את ילדיה שנמצאים לידה: "גם הם השתעלו וגם אותם הוא אבחן כנשאים של קורונה".

לא מדובר בשירות בחינם – המחיר עבור כל "אבחון" הוא 50 שקלים. פופרנו ביקשה להיפגש עמו אישית כדי להעביר לו את התשלום: "ביקשתי להעביר לו את הכסף פיזית – אבל הוא לא רצה שאני אבוא באופן אישי כי הרי אני נשאית קורונה, אז הם סיכמו שאחותה תמסור את הכסף".

לאחר שאלינה חשפה בפניו את זהותה, הוא הודה מיד כי אין לו תואר ד"ר ושהוא לא מאבחן במעבדה אלא מרחוק. "שאלנו אותו אם הוא מודע שהתהליך לא תקין ושהוא עוסק ברפואה ללא רישיון - והוא התחייב שלא לעסוק בזה ואני מקווה שכך זה יקרה - אנחנו נתקלים בעבודה שלנו בלא מעט שרלטנים שמנסים לנצל את הפחד של הציבור, את אי ההבנה", ציינה אלינה.