שירות התעסוקה עדכן היום (חמישי) כי בשבוע האחרון, מספר החוזרים למעגל העבודה היה גבוה פי 10 ממספר היוצאים ממעגל העבודה. בנוסף, מאז אתמול בשעה 16:00 ועד היום באותה השעה, התקבלו בשירות התעסוקה 451 דיווחים על חזרה לעבודה ובמקביל, נרשמו 1,263 דורשי עבודה חדשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי שירות התעסוקה, מאז החלו ההקלות בסגר לשחרור המשק, ב-19 לאפריל, התקבלו בשירות 288,346 דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד, נרשמו 110,066 דורשי עבודה חדשים.

שלשום פרסם משרד האוצר ניתוח דמוגרפי של המובטלים בתקופת משבר הקורונה וחשף את הנפגעים העיקריים מהאבטלה במשק עקב המשבר. מהדוח עולה ש-56% מהעובדים המושבתים הם נשים, למרות שאלו מהוות רק 50% מהאוכלוסייה. שיעורי ההשבתה של נשים גבוהים ביחס לאלו של גברים בכל קבוצות האוכלוסייה, אך בולטים במיוחד בחברה היהודית

עוד עולה מניתוח הנתונים ששיעור ההשבתה בציבור החרדי היה גבוה במיוחד - 27% מהעובדים הושבתו עד השבוע הראשון של אפריל, לעומת 19% בציבור הכללי.

לפי הערכת האוצר, נתון זה נובע בעיקר מהשבתת ענף החינוך, בו מועסקים רבים מהחרדים. עם זאת, הסיבות לשיעורי ההשבתה הגבוהים יחסית באוכלוסייה החרדית קשורים גם למאפייניה מבחינת התפלגות הגילים ורמת ההשכלה.