הסגר השני על מדינת ישראל נכנס היום לתוקף בשעה 17:00: עד ליום חמישי לפנות בוקר לא יורשו תושבי ישראל לעבור מעיר לעיר, וניידות משטרה יימצאו גם בכבישים בין עירוניים. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החלק המרכזי של עבודת המשטרה יתקיים דווקא מחר, לקראת צאת שביעי של פסח וכניסת המימונה. המשטרה תפעל במערך מוגבר ומיוחד בכל רחבי הארץ החל ממחר בשעה 17:00. כמעט 9,000 לוחמי מג"ב ושוטרים יפעלו בערים ובכבישים הבינעירוניים במטרה לאכוף את ההגבלות. 

משטרת התנועה תקים 44 מחסומים בכבישים, לצד מאות מחסומים שיוצבו על ידי מחוזות המשטרה בתוך הערים עצמן. כוחות משטרה ייעודיים יסיירו בתוך הערים, סמוך למאפיות וברחובות המגורים, ותהיה אכיפה נוקשה שמטרתה למנוע נסיעה מהבתים לבתי משפחות אחרות, או פתיחת מאפיות או דוכני מאפה לרגל תום הפסח ועמו איסור אכילת החמץ. 

ביום המימונה עצמו, יום חמישי, צפוי להסתיים הסגר הבינעירוני - אולם אז תתחיל המשטרה לפעול בכוחות מוגברים לאורך היום, תוך שימת דגש על סיורים בפארקים, בגנים הציבוריים ובחופי הים. גם פעילות זו נועדה לאכוף את האיסור על קיום חגיגות והתקהלויות. 

גם באזורים מסחריים ובמרכולים יפעלו צוותי סיור, במטרה למנוע התקהלויות והתכנסויות אסורות, מתוך הבנה שהציבור יהיה מעוניין להצטייד מחדש במוצרי מזון לאחר החג השני. רק לקראת השעה 19:00 ביום חמישי תחזור המשטרה לפעול במתכונת רגילה בימי הקורונה.

במשטרה מציינים כי הסיורים ימנעו עד כמה שניתן ניסיונות של אזרחים לבקר בבתי שכנים או קרובי משפחה, גם אם הם בטווח 100 המטרים.