היערכות משטרתית רחבת היקף לאכיפת הנחיות הסגר המגבילות לחג השני וליום המימונה: הסגר שייכנס לתוקפו החל מהיום (שלישי) בשעה 17:00 ועד ליום חמישי לפנות בוקר לא יאפשר לאזרחים לעבור מעיר לעיר, וניידות משטרה יימצאו גם בכבישים בין עירוניים. ואולם, חלק הארי של פעילות המשטרה תתבצע דווקא מחר, לקראת צאת החג השני ועם פתיחת חגיגות המימונה. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החל ממחר בשעה 17:00 תפעל המשטרה במערך מוגבר ומיוחד בכל רחבי הארץ. קרוב ל-9,000 שוטרים ולוחמי מג"ב יופעלו בתוך הערים ובכבישים הבין עירוניים כדי לאכוף את האיסור לחגוג מימונה. 

לצורך זה משטרת התנועה תקים 44 מחסומים בכבישים, ומאות מחסומים יוצבו על ידי מחוזות המשטרה בערים עצמן. כוחות ייעודיים יסיירו בתוך הערים באזורי מאפיות וברחובות המגורים ותהיה אכיפה נוקשה שתמנע נסיעה מהבתים לבתי משפחות אחרות או פתיחת מאפיות או דוכני מאפה לרגל תום החג. 

ביום המימונה עצמו, יום חמישי, הסגר הבין עירוני אמור להסתיים אבל אז המשטרה תפעיל כוחות מוגברים לאורך כל היום בדגש על סיורים בפארקים, בגנים הציבוריים ובחופי הים במטרה לאכוף את האיסור על קיום חגיגות.

 

צוותי סיור יופקדו גם על אזורים מסחריים ועל מרכולים כדי למנוע התקהלויות והתכנסויות אסורות מתוך הבנה שהציבור יבקש לצאת ולהצטייד מחדש לאחר החג השני. רק לקראת 19:00 ביום חמישי תחזור המשטרה לפעול במתכונת רגילה של ימי הקורונה.

במשטרה מציינים כי הסיורים ימנעו עד כמה שניתן ניסיונות של אזרחים לבקר בבתי שכנים או קרובי משפחה גם אם הם בטווח 100 המטרים.