ייצור, מסחר ושירותים כן, פנאי ובידור לא: שר הביטחון נפתלי בנט ידרוש מחר (חמישי) בדיון שיתקיים בממשלה בנוגע להקלות על הסגר, שיש לפתוח את המשק מחדש - במגזרי התעשייה, מסחר והשירותים. זאת לצד שורת פעולות של ריחוק חברתי, שמירה על הקשישים ובתי האבות וסגר מקומי על מוקדי התפרצות. מנגד, במשרד הבריאות מתנגדים לגישה המקלה ומנכ"ל משרד הבריאות מתריע: "האירוע לא נגמר - לא מדובר באסטרטגיית יציאה, אלא בשגרת קורונה".   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצעדים להקלת הסגר בהם תומך שר הביטחון, צריכים להתבטא לפיו לצד חיזוק הריחוק החברתי, שמירה על הקשישים ובתי האבות באופן נפרד וכן הגדלת מספר הבדיקות ומהירותן. השר בנט טוען כי הנזק הכלכלי והרפואי והפגיעה שמביא הסגר גדול מהסיכון הבריאותי של הקורונה. "המשך הסגר ברמה דומה או מעט מופחתת יהווה פגיעה אנושה במדינת ישראל ובאזרחיה. מאות אלפי עצמאים רואים את עסקיהם נהרסים, מיליון מובטלים מצויים באובדן הכנסות מוחלט. הסגר שהיה נכון בערפל של תחילת המגיפה אינו נכון כעת", אומר שר הביטחון. 

מנגד, מנכ"ל משרד הבריאות מדגיש בריאיון הערב כי עדיין לא מדובר באסטרטגיית יציאה מהמשבר, אלא בשגרת קורונה. "המגפה עוד כאן והיא מדבקת", הוא אומר. "האירוע לא נגמר. אנחנו רוצים להחזיר פעילות כלכלית למשק אבל היא תהיה אחרת. העיקרון המנחה: זהירות ומתינות". 

בר סימן טוב סירב לציין צעדים קונקרטיים להקלה על המשק והסביר "את הדיון שצריך לעשות עם רה"מ נעשה איתו ולא בריאיון". מנכ"ל משרד הבריאות המשיך: "צריך לראות שהחזרה לפעילות לא תגרום להתלקחות בתחלואה".

לבסוף בישר: "נעלה מדרגה במהלך השבועיים הקרובים שתאפשר יותר פעילות. נראה שאם הדברים לא יוצאים משליטה ונראה שהמגמות הטובות תימשכנה נוכל לשחרר עוד פעילות - נצטרך ללכת עם מסכות כל הזמן".