סמ"ר עמית בן יגאל נהרג לפנות בוקר (שלישי) במהלך פעילות מבצעית בכפר יעבד בשומרון מאבן שהושלכה לעברו ופגעה בראשו. בן יגאל שימש כלוחם בסיירת גולני, ופעל באותו לילה למעצר מבוקשים סמוך לג'נין. בפוסט מרגש שכתב לפני שנה לכבוד יום הזיכרון, ספד בן יגאל ז"ל לחברו דניאל פומרנץ, שנהרג במבצע "צוק איתן", וכתב: "בשנתיים האחרונות אני מציין את טקס יום הזיכרון בדמות שונה מדמות האזרח. הפעם אני בתפקיד החייל על המדים עם הכומתה והתג ומייצג משהו. פתאום למילים יש משמעות, למעשים יש השלכות, וכל דבר אתה משליך על עצמך ואם חס וחלילה יקרה משהו ואם לך יקרה משהו מה יקרה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הוא הוסיף והתייחס ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, בכובעו כלוחם בצה"ל: "כל שנה מאז שאני זוכר את עצמי תמיד ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל תפס אצלי משהו יותר חזק בלב. אני לא זוכר טקס אחד שלא גמרתי עם עיניים דומעות, כי באמת משהו נגע בי, משהו באמת הזיז לי בלב, משהו באמת לקח לי את הלב הוציא אותו בכוח נתן לו מכה חזקה והחזיר אותו פנימה".

בן יגאל הוסיף וכתב על השירות שלו בסיירת גולני: "להיות גולנצ׳יק זה לא להסתכל לאחור, כי תמיד מהדד בראשך שיש מדינה שלמה מאחוריך, להיות גולנצ׳יק זה לשמוע את התקווה ולקבל צמרמורת בכל חלק בגוף. גאה לקחת דרך במסורת ארוכת שנים כמו של גולני. גאה להיות המשך של מחזורים רבים לפני
ולהיות דמות לחיקוי לאלו שאחריי".

עמית בן יגאל ז"ל, שנהרג בפעילות ליד ג'נין (צילום: באדיבות המשפחה)
עמית בן יגאל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה
עמית בן יגאל ז"ל, שנהרג בפעילות ליד ג'נין (צילום: באדיבות המשפחה)
עמית בן יגאל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

עוד כתב: "להיות גולנצ׳יק זה לראות את הנוף מחלון האוטובוס, ולדעת שגם שם צעדת. זה להתאמן על מטרות קרטון ולחכות כבר לדבר האמיתי. לקלל את הרגע שאתה חי בו, ובאותה נשימה לזכור למה אתה פה. להיות גולנצ'יק זה לשבת על ציוד בשהייה להסתכל אחד לשני בעיניים ופשוט לצחוק כי לשניכם עובר את אותו הדבר בראש. זו חברות עמוקה, אבל תמיד מגלים יותר".

בפוסט אחר שכתב, לאחר שסיים מסלול בחטיבת גולני, סיפר על האחווה והחברות עם הלוחמים שלצדו - אנשי הצוות. "בן אדם שלא הכרתי בחיים, אחרי שנה וחודשיים נהיה חלק מהווריד שלך. אם התגייסתי עם שתי אחיות וכלב אז היום יש לי 21 אחים, 2 אחיות וכלב", כתב. "אנשים שלא משנה מה יקרה, תמיד יהיו שם בשבילך - בבכי, בצחוק, בקור ובחום. האנשים האלה הם הצוות שלך. המשפחה שלך".