התנועה למאבק באנטישמיות העניקה היום (שלישי) פרס הוקרה לד"ר שייח מוחמד אל עיסא, מזכ״ל הליגה הלאומית האסלאמית ושר המשפטים לשעבר של סעודיה, על תרומתו למאבק באנטישמיות. בנאומו, גינה את מכחישי השואה בעולם הערבי, קרא לשיתופי פעולה בין ערבים ויהודים – וסיפר על ביקורו באושוויץ-בירקנאו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ד״ר שייח מוחמד אל עיסא נחשב למנהיג הזרם האסלאמי המתון לא רק בסעודיה אלא במדינות סוניות נוספות. את הפרס קיבל כהוקרה על פעילות מתמשכת במסגרת המאבק באנטישמיות, בין השאר על הצהרותיו נגד הכחשת שואה ואנטישמיות, בעד קירוב בין הדתות, ואפילו ביקור אחד במחנות ההשמדה אושוויץ-בירקנאו בינואר האחרון.

"יהודים ומוסלמים חיו ביחד אלפי שנים", אמר אל עיסא בנאומו באירוע ההוקרה. "אך לצערי בעשורים האחרונים התרחקו אחד מהשני. אנחנו צריכים לבנות מחדש את הגשרים לדיאלוג וליצור שיתופי פעולה בין שתי הקהילות. זו משימתי מאז שנכנסתי לתפקידי כמזכ"ל הליגה המוסלמית העולמית - אני מחויב למאבק בכוחות השנאה והאלימות".

אל סעדי סיפר בנאומו על ביקורו במחנה ההשמדה בפולין: "בתחילת השנה, כחלק מהמחויבות שלי למאבק באנטישמיות, ביקרתי במחנות ההשמדה אושוויץ-בירקנאו. כשעמדתי שם ליד האחים היהודים שלי אמרתי כי השואה היא הזוועה הגדולה ביותר בהיסטוריה והתחייבתי כי  "לעולם לא עוד". ולמרות שעברו 75 שנה מאז - אנחנו עדיין נאבקים כדי ליצור עולם טוב יותר לדורות הבאים, אסור לנו לוותר".

"יש בינינו עדיין כאלה המנסים לסלף את ההיסטוריה וטוענים שהשואה, שהיא הפשע הנתעב ביותר בהיסטוריה האנושית, לא קרתה", תקף השר הסעודי לשעבר את מכחישי השואה בעולם המוסלמי. "הכחשת ההיסטוריה משרתת את הקיצונים המקדמים הפצת שנאה וגזענות. כמוסלמים יש לנו חובה ללמוד את ההיסטוריה ולעמוד לצד הקהילה הבינלאומית תחת המחויבות של "לעולם לא עוד".

ד"ר אל עיסא התייחס גם לתקופת הקורונה, ואמר כי "עלינו להתאחד כנגד וירוס הקורונה – כנגד הקיצוניים המנצלים את המגפה לקדם את אידאולוגית השנאה שלהם".

מנכ"ל התנועה, למאבק באנטישמיות, סשה רויטמן דרטווה אמר: "שייח מוחמד אל עיסא הינו קול ייחודי וחשוב במאבק. בימים בהם המנהיג הרוחני של איראן קורא לחסל את מדינת היהודים יש חשיבות רבה להצהרותיו של השייח שהוכיח שהוא עומד איתן נגד שנאת יהודים למרות המתקפות שהוא סופג על עמדותיו".