הניקיון בבתי המלון: בצל חזרתם של בתי המלון לפעילות מלאה, יצאנו לבדוק עד כמה מקפידים בבתי המלון לנקות את המזרנים שעליהם אנחנו ישנים – שלעיתים קרובות מלאים באבק שאותו אנו נושמים במהלך השינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לטובת הבדיקה הזמנו חדר במלון יוקרתי במרכז הארץ, מבלי שידעו שהגענו מצוידים בשואבי אבק. הגענו לאחד מבתי המלון היוקרתיים בישראל כדי לבדוק מה מסתתר במזרנים, האם באמת שואבים אותם, והאם אנחנו ישנים על מזרנים נקיים כשאנחנו משלמים אלפי שקלים ללילה.

השתמשנו בשואבים חדשים כשהמכלים נקיים לגמרי. הורדנו את המצעים שהיו מסודרים היטב על המזרן, והתחלנו לנקות. שאבנו אולי עשר שניות, וכבר אפשר היה לראות איך לאט-לאט המכל מתחיל להתמלא. חשוב להבין שבתוך כל מכל כזה - מסתתרות מיליוני קרדיות אבק.

צריך לומר שעכשיו, בימים שלאחר משבר הקורונה, רוב בתי המלון נפתחו מחדש ומשקיעים מאוד בניקוי וחיטוי. ובכל זאת, יש דרכים להימנע מהצטברות של קרדית האבק בבית בכלל ובמזרונים בפרט, ביניהן הימנעות מווילונות ושטיחים גדולים בחדרי השינה.

אמנם הבדיקה נערכה בבתי מלון, אך הבעיה הזו נמצאת גם בבתים שלנו. בזמן שכולנו משקיעים מאמץ, זמן רב וכסף כדי לחטא את גופנו וידינו, כדאי אולי להשקיע אחת לשבוע גם בניקוי המזרן שלנו.