הצטרפו ל"משמר הכבוד האזרחי": מיזם חדש קורא לאזרחי ישראל להתנדב ולהצדיע לנופלים ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, שייערך השנה בצל מגפת הקורונה העולמית. הטקסים השונים לא ייערכו והחלקות הצבאיות יישארו ריקות – ומיזם "לנצח ביחד" קורא: בואו לעמוד באנדרטאות, או צאו לשיר את התקווה בחזית ביתכם לאחר הצפירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המיזם, בשיתוף פעולה של עמותת "לב אחד" וארגון "יד לבנים", מבקש להקים את "משמר הכבוד האזרחי" כחלופה להגעה לבתי העלמין, במטרה לקיים את יום הזיכרון גם במסגרת המגבלות שהוטלו בצל הקורונה.

לצורך המיזם גויסו מתנדבים רבים - בהם קצינים, אנשי מערכת הביטחון, פעילי תנועות נוער ועוד - שעתידים כולם לעמוד ולהצדיע בזמן הצפירה ביום הזכרון, כשהם לבושים בלבן ומצוידים בדגלי ישראל. ההצדעה תתקיים במאות נקודות מקומיות - אנדרטאות, בתי יד לבנים וצמתים בולטים.

המיזם גם קורא לכל אזרחי ישראל לצאת למרפסות ואל מחוץ לבתיהם בחולצה לבנה בשעה 11:00 לאות הזדהות עם הנופלים - ולהמשיך לשירת ההמנון הלאומי, התקווה, מיד לאחר הצפירה.

אלי בן שם, יו"ר עמותת יד לבנים, אמר: "בתקופה קשה זו, שאלפי משפחות שכולות לראשונה מזה קום המדינה לא יוכלו לפקוד את קברי יקיריהם, מרגש לראות את עם ישראל מתגייס למען הזיכרון, ומעניק למשפחות השכולות את החיבוק הלאומי".

אבי שניר, מפקד יחידת מגלן במילואים וממובילי המיזם, אמר: "במיוחד בעת הזו היה לנו חשוב למצוא דרך מכבדת - ולא פחות חשוב, מלכדת - להמשך מורשת הזיכרון של עם ישראל. פרויקט "לנצח ביחד" מציע דרך אקטיבית, ללא חריגה ממגבלות הקורונה, להתעלות מעל למחלוקות ולצאת יחד כדי להצדיע לנופלים ולחבק את המשפחות".

ניתן להצטרף למיזם ולהתנדב בקישור הבא