הפגנת הזעם של אנשי התרבות מתקיימת היום (שני) מול משכן הכנסת ומשרד האוצר במחאה על התנהלות הממשלה בעניין ההגבלות על אירועי התרבות ועל חוסר התמיכה הכלכלית בעצמאים ובשכירים. המפגינים התארגנו ליציאה בחניון חוף הצוק בהרצליה, ויצאו לירושלים בשיירת רכבים. בשעה 11:30 השמיעו המפגינים מחוץ לכנסת "צפירת זעקה" בת 2 דקות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עופר שטרית, יו"ר כפיים וממובילי מטה המאבק  להצלת עולם התרבות והאירועים, הסביר לפני שיצא להפגנה בירושלים את מטרת ההפגנה. "אנחנו מתארגנים ליציאה לירושלים להפגנת זעם מול הכנסת ומול משרד האוצר", אמר שטרית.

הפגנת אנשי עולם התרבות

הוא הוסיף: "ננסה להעיר את האדישים והמפנטזים שאפשר להמשיך בצורה שהם נוקטים היום - להתמהמה לא להיות נדיבים לא להבין שיש פה משבר כלכלי עמוק ולתת אפשרות לעסקים לעצמאים לשכירים להתאושש לקום ולהניע את הכלכלה מחדש - אנחנו פה כדי למחות".

מוצ"ש של הפגנות - המחאות שהיו ברחבי הארץ 

במוצ"ש התקיימו שלוש הפגנות שונות, חלקן במחאה על המשבר הכלכלי שפקד את המדינה בעקבות התפשטות הקורונה וחלקן על הממשלה החדשה שצפויה לקום. בכיר הבימה מחו המתמחים על תנאי עבודתם, ובכיכר רבין התקיימה הפגנה של התנועה לאיכות השלטון נגד הממשלה הצפויה.

בהפגנת המתמחים בכיכר הבימה מחו כ-2,500 רופאים, מתמחים וסטודנטים. ההפגנה התקיימה תחת הכותרת "No more 26", כלומר - "לא עוד 26", מספר שמתייחס למשמרות בנות 26 השעות שנהוגות בתקופת ההתמחות. המתמחים, שעבדו בתקופה האחרונה במשמרת בנות 12 שעות כדי למנוע הידבקויות, מסרבים כעת לחזור לתורנויות של 26 שעות. הם דורשים פגישה אישית עם ראש הממשלה וטוענים שיחריפו את הצעדים במהלך השבוע. 

הפגנת המתמחים בכיכר הבימה:
צילום: אלעד גוטמן

במקביל החלה בכיכר רבין הפגנה תחת הכותרת "ישראל מתביישת מול ממשלת השחיתות", שאורגנה על ידי התנועה לאיכות השלטון. בתנועה טוענים כי הוחלט להפגין בעקבות פסיקת בג"ץ, שדחתה את עתירות התנועה ואישרה את "ההסכם הקואליציוני המושחת שנחתם בין הליכוד לכחול לבן, הסכם ובו סעיפים שמטרתם רמיסת הדמוקרטיה הישראלית ופגיעה חסרת תקדים בעצמאותה של הכנסת, והכל במטרה למלט נאשם מאימת הדין". הפגנות דומות התקיימו מול בתיהם של חברי כנסת מכחול לבן ובהם מיקי חיימוביץ', אסף זמיר ובני גנץ.

השתתפו בהכנת הכתבה: כרמל ליבמן ואביבית מיסניקוב