מכון המחקר מיגל, שנמצא בגליל העליון, גילה היום (שלישי) כי אמפולות מזויפות הנמכרות כחיסון נגד קורונה, הנושאות תווית מזויפת עם לוגו של מכון המחקר והנחיות בעברית, מיוצרות ונסחרות שלא כחוק במספר ארצות בדרום אמריקה. על פי הפרסומים, מדובר באמפולות מסוכנות לציבור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מכון המחקר עדכן באופן מידי את משרדי החוץ והבריאות בנושא וביקש את התערבותם. בנוסף, המכון ביקש לעדכן בכך את עדכון ארגון הבריאות העולמי, משרדי הבריאות בארצות אלו וכן את לשכות ושגרירויות ישראל בחו"ל.

מנכ"ל מכון המחקר מיגל, דויד זיגדון, מסר כי הוא מודה לאגף הכלכלה במשרד החוץ, שערך תחקיר מידי ובהול בארצות דרום אמריקה, ועלה על עקבות אחד מהמפיצים באקוודור, הסוחר באמפולות המזויפות בהיקף גדול ובמחיר של 380 דולר ליחידה.

מחקר למציאת חיסון נגד הנגיף נמצא בהליך מתקדם במכון המחקר מיגל, שצבר ניסיון ויתרון בתוצאות מחקר מוצלח שנערכו 4 שנים, בו נמצא חיסון לקורונה בעופות. צוות החוקרים עסוק כעת בהסבת החיסון לבני אדם.

לאחרונה הקים מכון המחקר את חברת MigVax למציאת חיסון לווירוס הקורונה , בשיתוף פלטפורמת ההשקעות OurCrowd, בהשקעה של 12 מיליון דולר. על פי החברה, ההשקעה אמורה להאיץ את הניסויים הקליניים להביא בהקדם לשוק את החיסון נגד הנגיף.