כ-20 אלף איש נופשים היום (שבת) בחופי הכנרת, אך תקרית אחת העיבה על המבלים. שרפה גדולה פרצה היום אחר הצוהריים בגבעה מול הכניסה לחוף אמנון. העשן התפזר למרחקים והנופשים בחוף אמנון וגם בחוף "ספירית" פונו. לאחר כשעתיים נמסר מהמשטרה כי הושגה שליטה באש והנופשים יכולים לחזור לחופים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשטרה ציינו כי מדובר בשרפת קוצים, שלא גרמה לנפגעים: "כוחות משטרה הוזנקו למקום ובעקבות העשן הסמיך ובמטרה למנוע סכנה, הוחלט יחד עם כוחות הכיבוי, על פינוי הנופשים מהמקום". כביש 87 נחסם לתנועה לזמן קצר בין צומת כפר נחום לאלמגור. 

שרפה סמוך לחוף אמנון בכנרת (צילום: אייל כהן, איגוד ערים כינרת)
תנאי הרוח חיזקו את השרפה | צילום: אייל כהן, איגוד ערים כינרת

בחוף ציינו כי שערי הביטחון נפתחו כדי לאפשר יציאה זריזה מהמקום: "הקהל נשמע להנחיות ומתפנה בבטחה". לאחר מכן עדכנו באיגוד ערים כינרת כי כוחות הכיבוי התגברו על השרפה ונערך ביצוע בקרת נזקים והחוף הוחזר לפעילות.

שרפה סמוך לחוף אמנון בכנרת (צילום: אריק טל, רשות הכינרת)
השרפה סמוך לחוף אמנון בכנרת | צילום: אריק טל, רשות הכינרת

קודם לכן ציינו באיגוד ערים כינרת כי כ-20 אלף איש מבלים באזור, וחוף שקמים נסגר בשל עומס. ברחבי חופי הכינרת נערך היום פרויקט נקיון והסברה משותף למועצה אזורית עמק הירדן וצוותי רשות הכינרת בתוואי הירדן הדרומי, שהיה עמוס במטיילים.

מרשות שמורות הטבע והגנים נמסר כי כ-100 אלף מטיילים פקדו היום את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. בין האתרים הבולטים: ירקון תל אפק (כ-3,700 מטיילים), קיסריה (כ-2,700 מטיילים), בניאס (כ-2,400 מטיילים), ועין גדי עם כ-2,000 מטיילים.