גולשים על ההנחיות: עשרות דוחות חולקו היום (שישי)  לגולשים שתועדו בים מול חופי תל אביב, בת ים והרצליה, כשהם מפרים את הנחיות משרד הבריאות. באחד המקרים בחוף הילטון שבת"א, תועד גולש כשהוא מוצא מהמים ונעצר בכוח ע"י המשטרה. אחד מעדי הראייה, שצילם את האירוע, האשים בשיחה עם חדשות 12: "השוטרים היו אלימים והשתמשו בכוח. ההנחיות לא ברורות לאזרח הפשוט - זה אבסורד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אוריאן קנצפולסקי נכח בחוף הילטון בעת המעצר המשטרתי וצילם את האירוע. לדבריו, כוחות המשטרה התנהלו בצורה אלימה וחסרת פרופורציות: "הגולש הזה לא סיכן אף אחד - השדרות בתל אביב מפוצצות באנשים והמשטרה לא אוכפת. פה הגיע בן אדם אחד ללב ים ומתנפל עליו כוח עצום של משטרה - זאת התנהלות לא תקינה".

מעצר של גולשים בחוף בתל אביב
תיעוד המעצר, הבוקר | צילום: גילי בר אור

בשיחה ששודרה היום במשדר חדשות 12, הוסיף קנצפולסקי: "בשלב מסוים השוטרים הנפלו עליי ולקחו לי את הנייד. בהתחלה הם היו אגרסיביים מאוד, זה לא היה במקום. אחרי זמן מסוים הבינו שהגזימו". בניגוד לאוריאן, גולש אחר שגם הוצא מחוף הילטון טען כי המעצר דווקא היה מוצדק - והגולש שנעצר בכוח סירב לצאת מהמים בניגוד לשאר.

"המשטרה הגיעה וביקשה כמה וכמה פעמים שנצא. יצאנו כולם חוץ מאותו גולש - הוא התנהג בצורה גסה ועשה לנו שם רע", סיפר אחד הגולשים לחדשות 12. "הסרטון מראה את רק סוף הסיפור ואת המעצר האלים לכאורה - אבל במשך חצי שעה ניסו להוציא אותו על ידי דיון הולם. אני לא אוהד גדול של המשטרה אבל אין סיבה להכפיש אותם, הם לא עשו שום דבר רע".

בנוסף לגולש מתל אביב, גולשת אחרת בבת ים סרבה להישמע להנחיות המשטרה לצאת מהמים. זאת ועוד - האישה, תושבת העיר בת 43, ניסתה להימלט מהשוטרים ונעצרה. בהמשך נרשם נגדה דו"ח אכיפה והיא שוחררה.