פרסום ראשון: בבית החולים השיקומי "בית בלב" בבת ים התגלו 22 נדבקים חדשים בקורונה - כך נודע הערב (חמישי) ל-N12. מתוצאות הבדיקות שנערכו בבית החולים, שבו התגלו אמש 3 מקרי קורונה, עולה כי 14 מטופלים ו-8 עובדים נוספים אובחנו כחולים. העובדים נמצאים בבית מאז אתמול. הנהלת "בית בלב" מנהלת כעת מגעים עם משרד הבריאות, בבקשה להעביר את כל החולים לטיפול בבית חולים. בשלב זה, כך על פי הנהלת בית החולים השיקומי, משרד הבריאות מסרב להעביר את המטופלים למקום מתאים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנוסף, דורשת הנהלת "בית בלב" ממשרד הבריאות לערוך בדיקות לכלל החולים והעובדים בבית החולים השיקומי, המונה כ-300 מיטות אשפוז. בנושא זה טרם התקבלה החלטה. רשת "בית בלב" נערכת לתגבור כוח אדם ככל שיידרש.

פינוי חולה עם חשד לקורונה לבי
ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אמש פורסם ב-N12 כי שלושה מקרים של הידבקות בקורונה אובחנו בבית החולים השיקומי בבת ים. שתיים מהנדבקות הן מטופלות והשלישית עובדת במקום. מבית החולים נמסר כי שתי מטופלות נבדקו, ובתה של אחת מהן גם כן לאחר שלקחה אותה לבדיקות מחוץ ל"בית בלב". בנוסף, אובחנה גם עובדת המטבחון המחלקתי. כל החולות הוצאו מהמקום.

בשל התגלות המקרים, ההנהלה עדכנה את משרד הבריאות והחליטה לנקוט לאלתר בצעדים של זהירות מונעת - בהם הנחייה גורפת שכל המטופלים יישארו בחדריהם ולא יבואו במגע עם מטופלים אחרים.

בהמשך, פנתה הנהלת "בית בלב" למשרד הבריאות בבקשה לבצע בדיקות בקרב כל העובדים וכל המטופלים במחלקה ולאחר מכן עדכנה כי התקבל מהמשרד אישור לביצוע בדיקות המאושפזים והעובדים בשתי המחלקות הרלוונטיות, ששתיהן נמצאות בבידוד. מתוצאות הבדיקות עולה כי 22 נדבקים נוספים התגלו בבית החולים השיקומי.