ראש הממשלה בנימין נתניהו אמנם אמר אתמול (רביעי) כי יוטלו הגבלות תנועה בכניסה לבני ברק וביציאה ממנה, אבל קצינים בכירים במשטרה ש-N12 שוחח עמם היום מודים כי לא קיבלו הנחיות ברורות על משמעות ההגבלות החדשות. עם זאת, השרים צפויים לאשר היום את ההגבלות שיוטלו החדשות על העיר

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשעה 16:30 תתקיים ישיבת ממשלה שתערך בטלפון ובמהלכה יאשרו השרים את הפיכת העיר בני ברק ל"אזור מוגבל" כאשר תצומצם תנועת כלי הרכב ותוגבל הכניסה והיציאה מהעיר ומיישובים נוספים עם אחוזי תחלואה גבוהים. עוד יאשרו השרים את העברתם של תושבי העיר למקומות בידוד מיועדים.  

במקביל לישיבת הממשלה נמשכים הדיונים המשפטיים בשאלה כיצד ניתן לחייב חולים מאובחנים להתפנות מביתם למלונית הייעודית. הצעד הגיע בין היתר על רקע הביקורת במשרד הבריאות על המספר הנמוך של החולים שפונו מהעיר.

הקריאה להפגנה נגד אכיפת המשטרה
הקריאה להפגנה נגד אכיפת המשטרה
הלוויה של אנשי הפלג הירושלמי בבני ברק - בהתאם להנחיות
צילום: כיכר התורה

לפי אותם קצינים, הם ממשיכים באותה המתכונת של "מחסומים נושמים" בכניסה לעיר ובפעילות אכיפה בתוכה ובשלב זה לא ידוע על שינוי בהנחיות. 

 סגן ניצב עופר דרור, מפקד כוח המשימה בבני ברק, אמר: "אנחנו ממשיכים באכיפה על פי הנחיות משרד הבריאות. אנחנו פועלים בנחישות. מי שלא עובד חיוני ומסתובב בחוץ - מקבל דוח. מרבית התושבים מצייתים להנחיות. ברגע שנקבל הנחיות חדשות לסגר בבני ברק נפעל לפיהם". 

גם דובר צה"ל לשעבר, רונן מנליס, שמונה למנהל מערך ההסברה לתושבי בני ברק, פנה לתושבי העיר וביקש מהם שלא לצאת מהבתים. לאוכלוסייה הכללית קרא לא להגיע לעיר, אלא במקרים חיוניים בלבד. במקביל, ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית ביקש משר התחבורה להורות לנהגי התחבורה הציבורית שלא להיכנס לבני ברק בשל החשש להידבק, נוכח המספרים הגבוהים של החולים בעיר.  
חרדים נגיף קורונה חרדי
חיטוי רחוב באזור חרדי | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
 
בדיון שהתקיים הבוקר בוועדת הקורונה בכנסת, אמר מנכ"ל קופת חולים מכבי, רן סער, כי הוא מעריך שיותר משליש מתושבי בני ברק חולים בקורונה, מספר הנאמד בכ-75,000 איש. "מכבי מטפלת במחצית מתושבי בני ברק ולפי אינדיקציות שונות כ-38% מתושבי בני ברק חולים", אמר בדיון. "אני קורא מפה לכל הגורמים האחראים להציב משטרה שם לקראת ערב הפסח. אחרת המצב שם ילך ויורע. בני ברק היא עיר עם אחוז אוכלוסייה מבוגרת, נמצא את עצמנו עם הרבה מאוד מתים בבני ברק אם לא ניערך".
ח
ח"כ שלח ומנכ"ל משרד הבריאות באחד מדיוני הוועדה | צילום: החדשות 12, דוברות הכנסת ועדינה ולמן

יו"ר הוועדה, ח"כ עפר שלח (יש עתיד-תל"ם), הגיב לדבריו וקרא לנתניהו "להתנער מכל שיקול זר ולפעול מיידית. ההערכות הללו מעוררות דאגה ומחייבות פעולה מיידית. ההחלטות לגבי הציבור החרדי בדרג הממשלתי לוקות בחסר ומושפעות משיקולים פוליטיים".