"לעצור את המחוות עד להשגת הסכם": על רקע הדיווחים השונים בימים האחרונים, לפיהם חמאס מעוניין לקדם עסקת חילופי שבויים עם ישראל, הוריו של סגן הדר גולדין, לאה ושמחה גולדין, קוראים לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון בנט שלא להעביר בהמשך השבוע את מזוודות המזומנים מקטאר לחמאס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בני הזוג גולדין קוראים להפסיק את כל המחוות הישראליות כלפי עזה - זאת עד שחמאס ישיב את חיילי צה״ל והאזרחים הישראלים בהם הוא מחזיק במסגרת הסכם: ״נתניהו ובנט מחמיצים סדרתיים של כל ההזדמנויות שהונחו לפתחם להשבת הדר, אורון, אברה והישאם. לא ייתכן שהממשלה תמשיך את כל המחוות החד צדדיות כלפי חמאס, בשעה שיחיא סינוואר מחזיק בחיילים ובאזרחים״. 

עדכון על מצב הנעדרים
4 הנעדרים המוחזקים בידי חמאס בעזה | צילום: חדשות

בשבוע שעבר, פרסם משרד ראש הממשלה הודעה לפיה הוא מוכן לשיח מול חמאס בנושא השבת הנעדרים - זאת לאחר שהתקבלו דיווחים בכלי תקשורת ערביים, כי ישנה התקדמות במגעים. בשלב הראשון חמאס מבקש לשחרר חלק מהאסירים הביטחוניים המבוגרים, בטענה שאסירים אלה נמצאים בקבוצת סיכון לחלות בקורונה.

בימים האחרונים מנהיג חמאס, יחיא סינוואר, רמז כי יהיה מוכן לגלות גמישות מסוימת במידה ותתקיים עסקת שבויים. בשבוע שעבר נודע כי מתנהלים מגעים בתיווך מצרי בין ישראל וחמאס, במהלכם התברר כי ישראל בדקה את בקשת חמאס לגבי שחרור האסירים המבוגרים יותר.