שורה של הקלות נוספות ייכנסו היום (רביעי) לתוקף לאחר שהממשלה אישרה אמש במשאל טלפוני תיקון לתקנות שעת החירום. החל מהבוקר אפשר לקיים תפילות בבתי כנסת, מוזיאונים רשאים לקבל למבקרים וכמובן - ההקלה שישראלים רבים חיכו לה נוכח השרב הכבד - מותר להגיע ולבלות בחופי הים.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הממשלה ביטלה כצפוי את איסור השהייה בחוף הים, ומהיום ייפתחו 136 חופי רחצה ברחבי הארץ בכפוף לכללי "התו הסגול" הכוללים מרחק פיזי של 2 מטרים, עטיית מסכה וישיבה בקבוצה של עד 6 אנשים.

חוף הים בתל אביב (צילום: elbud, Shutterstock)
חוף ים | צילום: elbud, Shutterstock

 עיריית תל אביב הודיעה כי מתוך 13 החופים המוכרזים בעיר, רק 10 ייפתחו היום כתוצאה מהמשבר הכלכלי שמשפיע גם על מקורות ההכנסה שלה. במהלך השבוע האחרון הוכשרו החופים בתל אביב, תחת הכותרת "ים כחול – תו סגול" וכל מתקני החוף והשירותים חוטאו. מהעירייה נמסר כי בכל החופים בעיר נתלה שילוט בולט ותבוצע הסברה לטובת הרוחצים.

תפילה בבתי כנסת תתאפשר גם היא החל מהיום תחת מגבלות: 50 משתתפים בלבד יוכלו להתכנס בחלל תוך שמירה על מרחק של 2 מטרים ביניהם והקפדה על עטיית מסכות וכללי היגיינה. בכל בית תפילה ימונה נאמן קורונה שיהיה אחראי על שמירת הכללים.

פתיחת בתי הכנסת (צילום: בית כנסת שירת נפתלי אלעד)
מתפללים ראשונים היום בבתי הכנסת | צילום: בית כנסת שירת נפתלי אלעד

לאחר קבלת ההחלטה, הרב הראשי לישראל, דוד לאו, הודה לראש הממשלה, לשר הבריאות, שר הפנים ולראש המל"ל אשר "החליטו באופן אחראי לפתוח את בתי הכנסת תוך הקפדה על הנחיות הריחוק בכדי למנוע התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה. הרב הראשי קורא לכלל הציבור להקפיד על כבוד בית הכנסת ביתר שאת ולקיים את ההנחיות בקפדנות רבה בכדי למנוע מצב בו יאלצו שוב לסגור את בתי הכנסת".

המוזיאונים קיבלו אישור לחזור לפעול, אמנם התיקון לא יכלול הפעלת מתקנים או מוצגים לילדים שניתן לגעת בהם. המוזיאונים יפעלו בהתאם לכללי ה"תו הסגול" הנהוגים בהפעלת מקום ציבורי ובכלל זה כניסת אדם לכל 15 מ"ר.

הקלות לדיירי הדיור המוגן יצאו לפועל עד סוף החודש - מגבלות הכניסה והיציאה ממתחמי הדיור יוסרו, והדיירים יחזרו לשגרת חוגים ופעילויות. קבלת ביקורים מורחבים תותר בכפוף למגבלות מיגון ובטיחות.