מפגשים משפחתיים - רק בין שני משקי בית: במשרד הבריאות התירו סוף סוף להיפגש עם סבתא וסבתא לאחר כמעט חודשיים בהם הדבר היה אסור, ובאותה הנשימה מבהירים - המפגש יכול לכלול אנשים משני משקי בית בלבד. כלומר, רק משפחה גרעינית אחת שגרה באותו הבית יכולה להגיע לבקר את סבא וסבתא. מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: "יסייע לנו לשמור על החופש שלנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בנוסף לכך, מבהירים במשרד הבריאות כי במהלך אותה ארוחה משפחתית לא קיימת חובה לחבוש מסכות ואין הגבלה על מספר המשתתפים - כל עוד שני משקי הבית הם קבועים. 

בנוגע למפגשים עם סבא וסבתא: מומלץ שלא לחבק אותם, ובמהלך המפגש כדאי שייתקיים כמה שפחות מגע ולהישאר עם המסכות עד כמה שאפשר.  

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מסביר הערב בלייב פייסבוק בעמוד משרד הבריאות: "למרות שאנחנו מגדילים את החופש ועושים יותר פעילויות, אני שב ואומר שצריך להקפיד על הכללים: חבישת מסיכה, שמירת שני מטרים והגיינה. אנחנו ממליצים שגם בביקורים משפחתיים, תקפידו להיפגש עד 2 משקי בית שונים ולא יותר. בארוחות הקפידו שכל אחד אוכל מהצלחת שלו וכמה שפחות כלי אכילה משותפים. אני יודע שזה נשמע כמו ירידה לפרטים הקטנים, אך הדברים הללו יסייעו לנו לשמור על החופש שלנו".