המסעדה התל אביבית המוכרת "טאיזו" איימה היום (ראשון) בתביעה נגד עיתונאית לשעבר בשם שולה קיסרי. זאת, בעקבות פוסט שפרסמה האחרונה בפייסבוק ובו טענה כי סועדים נדרשו לעזוב את המקום בשל הגעתם של שר הביטחון בני גנץ ומשפחתו למסעדה. בטאיזו דורשים מקיסרי, שלא נכחה במקום אך שמעה על הסיפור ממקורות שסירבה לחשוף, להסיר את הפוסט וטוענים כי מדובר ב"שקרים בוטים שאין בינם לבין המציאות כל קשר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

את פרסומה בפייסבוק פתחה קיסרי במתקפה על ראש הממשלה החליפי: "גנץ, שגנב מאיתנו קולות והפך את ביבי לראש ממשלה נגד רצון רוב הבוחרים בישראל, מכה שנית. כל כמה ימים מאז שנשבעה ממשלת השקר גנץ מחולל מעשים מטורפים, מקבל מהמדינה 7 מיליון שקלים לשיפוץ ביתו הפרטי ודקה אחרי 'שעלה לשלטון' מקבל שני רכבי אאודי משוריינים פלוס אופנועים ואנשי ביטחון כדי להסתובב במדינה משל היה צ'אוצ'סקו".

בהמשך דבריה תיארה קיסרי את שאירע לכאורה במסעדה: "אתמול, סיפור חדש שסיפרו אזרחים מכובדים ככל אזרח, שהלכו למסעדת טאיזו בתל אביב. בעודם אוכלים ומבלים ערב פרטי, ניגשו אליהם בעלי המסעדה או מנהליה ובקשו שיזדרזו ללכת. התברר שצריך להגיע הצ'אוצ'סקו החדש גנץ ומשפחתו, ומסלקים את כולם. חלק מהאורחים השתפנו, ואחרים הודיעו שאין מצב שיזוזו ממקומם. גנץ, היצור החצוף ביותר עלי אדמות, הגיע מהכניסה האחורית, כנראה מפחד מצללים... לגמרי חולה במחלות בלפור חמש דקות אחרי שנכנס לממשלה".

גנץ שגנב מאתנו קולות והפך את ביבי לראש ממשלה נגד רצון רוב הבוחרים בישראל מכה שנית.כלומר כל כמה ימים מאז נשבעה ממשלת...

פורסם על ידי ‏‎Shoula Kessary‎‏ ב- יום שבת, 13 ביוני 2020

במסעדת טאיזו הגיבו בפוסט משלהם: "לצערנו בימים האחרונים מופצים שקרים על השירות והמקצוענות שלנו בכל המיוחס לערב שבו התארח בטאיזו מר בני גנץ, ובינם לבין המציאות אין כל קשר. אל מול הטענות הצצות ברשת, אף אורח שלנו לא התבקש לפנות את מקומו או לזרז את שהייתו במסעדה בערב ההוא. העובדה המקוממת ביותר היא ששמה של מפיצת השקרים לא קיימת ברשימת האורחים ששהו במסעדה באותו ערב, ועל כן מדובר במקרה חמור שבעתיים ובמידע שאין בו שמץ של אמת".

"ראוי שבימים אלו, שבהם מצב האומה כה נפיץ כלכלית, בריאותית וחברתית, היד על המקלדת תרעד קצת יותר בהפצת שקרים בוטים", הוסיפו במסעדה. "לא ניתן לכך יד ולא נשתוק ועל כן אנו נוקטים בנושא משפטית ושוקלים אפשרות לתבוע דיבה את המלעיזים". בהודעה שנמסרה לקיסרי מטעם עורכי הדין המייצגים את טאיזו היא התבקשה להסיר את הפוסט, לחזור מהאמור בו ולהתנצל - אחרת יינקטו נגדה צעדים משפטיים.

בני גנץ מסכה (צילום: רויטרס, רויטרס_)
ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בנ יגנץ | צילום: רויטרס, רויטרס_

בשיחה עם N12 הסבירה קיסרי כי אומנם לא נכחה במקום, אך היא משוכנעת שהדיווחים שהגיעו לאוזניה הם אותנטיים: "אנשים שהיו בפנים סיפרו לי את זה, וגם סיפרו שבחוץ היה בלגן, שאנשי ביטחון ניסו לסלק אנשים מהכניסה למסעדה. כמובן לא כתבתי שהייתי שם, אבל אני סומכת על האנשים שסיפרו לי".

"אין להם שום סיבה להמציא, לא צריך להמציא סיפורים על גנץ הוא ממציא אותם לבד", הוסיפה קיסרי. "הגרסאות הן לפי עיני המספר, ומי שסיפר לי - זה מה שהוא ראה". עוד הכחישה כי מטרת הפרסום היא "לנקום" בגנץ על הפרת ההבטחות לבוחריו: "אם תבדוק עליי, בכל השנים שהייתי ב'הארץ' וב'ידיעות אחרונות' אף פעם לא הטילו ספק במה שאני אומרת או כותבת. היה לי שם מעולה כל חיי כעיתונאית".