ברקע מקרי ההידבקות בבתי ספר ברחבי הארץ – ברים ומועדונים מפרים את ההנחיות ומסכנים את הציבור: תיעוד שעלה אתמול בלילה (בין רביעי לחמישי) ברשתות החברתיות מראה מסיבות המוניות שהתקיימו בלילה בברים ומועדונים שנפתחו מחדש ברחבי הארץ. בעל מועדון שוחח עם N12 אמר: "אנחנו מקום שמכיל 4,000 איש והגבלנו את עצמנו ל-400. לכולם היו שולחנות מוזמנים".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות נראים מאות מבלים חוגגים ורוקדים בניגוד גמור להנחיות להנחיות משרד הבריאות ובכך מסתכנים בפני הדבקה של נגיף הקורונה. בעל מועדון בדרום הארץ, בו התקיימה מסיבה עם מאות משתתפים סיפר: "לא הייתה מסיבה בשום מקרה, מקסימום אנשים זזו ליד השולחנות שלהם".

"לא היה מקומות לריקודים בכלל", הוסיף בעל המועדון. "אנחנו מקום שיכול להכיל 4,000 איש והגבלנו את עצמנו ל-400. אנחנו בקשר טוב מאוד עם הקהל, מכרנו מקומות מראש. מכרנו ל-400 אנשים שולחנות וכולם היו עם שולחנות".

חוזרים למסעדות אחרי הקורונה
חוזרים למסעדות אחרי הקורונה | צילום: באדיבות קבוצת קפה גן סיפור

שלשום בבוקר, בתי הקפה, הברים והמסעדות נפתחו לראשונה מאז החל משבר הקורונה, ורבים מהם ברחבי הארץ תועדו הומי אדם. כבר לאחר השעות הראשונות שעברו מאז נפתחו, נראה שיהיה מאתגר לשמור על הנחיות משרד הבריאות.

נוהלי משרד הבריאות להפעלת המסעדות, הברים ובתי הקפה:

החל מאתמול הותרה הפעלה של מסעדות, ברים ופאבים כולל אפשרות לשבת במקום, אך ללא מתחמי אוכל בקניונים. יחס השוהים יהיה בהתאם לקבוע ברישיון העסק, או לגבי עסק שהתפוסה המקסימלית שלו היא 100 איש ומעלה – עד 85% ממספר הלקוחות המותר.

ההפעלה תותר בכפוף  להקפדה על ריחוק פיסי, עטית מסיכות ושמירה על כללי ההיגיינה, שילוט, סימון מקומות עמידה בתורים, ויסות לקוחות, וכן בהתאם להוראות "התו הסגול" הפרטניות.