"לא קיבלנו ממשרד הבריאות דרישה": יבואני ציוד רפואי הזהירו כי הם עומדים בפני קריסה כלכלית, לאחר שמשרד הבריאות לא העביר תשלומים עבור ציוד, כך דווח ב-N12 בשבוע שעבר. בדיון שנערך היום (שני) בוועדת הכספים בכנסת, טענו באוצר כי משרד הבריאות כלל לא ביקש את התקציב המדובר. יו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת עודד פורר, נזף בנציג האוצר וטען שהגיע לדיון כשהוא לא בקיא בפרטים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אלי ביתן, סגן בכיר לחשב הכללי באוצר ונציגו של המשרד בוועדה, טען בדיון הבוקר: "אני לא מכיר את הפיגור הזה. משרד הבריאות מקבל תיעדוף גבוה. לא קיבלנו ממשרד הבריאות דרישה עבור הסכום הזה. אם תתקבל דרישה הם יקבלו מידית. אני מבטיח  - אם יש בעיה היא תענה בהקדם", כך ביתן.

בדיון בוועדה אמר אמיר שני, סגן נשיא איגוד לשכות המסחר ויו"ר ועדת הקורנה של האיגוד: "יבואני תרופות וציוד רפואי לא יכולים להיערך לגל שני אם חס וחלילה יקרה. משרד הבריאות פשוט לא מעביר כסף וספקים מחו"ל מסרבים לעבוד אתנו".

שני הזהיר: "המצב חמור. מנכ"ל משרד הבריאות חייב בכתב, ללא הגבלת זמן, את כל יבואני הציוד רפואי והתרופות להגדיל מלאי של שישה חודשים - אחרת הם יכנסו לרשימה השחורה ולא יורשו לעבוד עם משרד הבריאות בעתיד".

חבר הכנסת ניר ברקת אמר בוועדה: "למדינת ישראל אין בעיית מזומן, אני מבקש מהאוצר לקבוע מוסר תשלומים נורמטיבי ולשמש דוגמא אישית". בתגובה טען נציג האוצר כי כלל לא התקבלה בקשה ממשרד הבריאות, כאמור, ויו"ר הוועדה עודד פורר מישראל ביתנו נזף בו: "אנחנו נקבע דיון מעקב נוסף כבר השבוע. אני מבקש שתגיע אליו מוכן. תפסיקו לכדרר את אי-התשלומים מגורם ממשלתי אחד לגורם ממשלתי אחר".