בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 21 שנות מאסר על מתן לוגסי, בן 23 ממרכז הארץ, שתקף פיזית ומינית קטין באמצע הרחוב באיומים, תוך שדידתו. לוגסי גם חויב בפיצויים לקורבן בסך 100 אלף שקלים, והוא שוהה במתחם סגור שם קיבל את גזר דינו בטלפון. בני משפחת הקורבן שנמצאו באולם בעת מתן גזר הדין בכו מהתרגשות למשמע הפסיקה. קרובת משפחה: "גזר הדין נותן לנו קצת נחת בכל הכאוס שאנחנו שרויים בו תקופה ארוכה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר הקראת גזר הדין, קרובת משפחתו של הקטין אמרה ל-N12 כי "שום גזר דין לא יכול לכפר על מה שקרה. קרה משהו שהוא היום ואנחנו מתמודדים עם זה יום-יום. אנחנו מרוצים ומביעים תודה לבית המשפט על גזר הדין שנותן לנו קצת נחת בכל הכאוס שאנחנו שרויים בו תקופה ארוכה". 

"אנחנו רוצים להודות לפרקליטות שעשתה מעל ומעבר", הוסיפה קרובת המשפחה. "אבל שוב זו התמודדות שהיא יום-יומית, כולנו ביחד בזה. הוא מאושר, הוא (הקטין שנפגע) הרגיש סגירת מעגל קטנה". 

קרובת המשפחה סיימה את דבריה עם מסר לנפגעי עבירות מין: "אני חושבת שהכי חשוב זה השיתוף, מה שסייע זה שהוא בא ושיתף ואמר. הוא לא ניסה להחביא את זה. כמה חשוב ההתמודדות של לשתף מישהו שהוא קרוב אליך וביחד לצאת למסע הזה. זה היה מסע ארוך והוא עוד ימשיך".

לוגסי, צעיר בן 23 ממרכז הארץ, הורשע במהלך חודש ספטמבר האחרון בשורה של עבירות שביצע בקטין איתו לא הייתה לו כל היכרות מוקדמת. בין העבירות בהן הורשע לוגסי נרשמו מעשה סדום, שוד, תקיפת קטין, גרימת חבלה ואיומים. בהכרעת הדין נכתב: "הבענו את מורת רוחנו מכל פעולות ההגנה, התקיפה האלימה אינה נמצאת במחלוקת".

עו
צילום: יח"צ, חדשות

פרקליטו של נפגע העבירה, עו"ד אלון שליכטר, בירך על גזר הדין: "בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום 21 שנים על מתן לוגאסי, שביצע מעשים נוראיים וחמורים ביותר כלפי קורבן העבירה. גזר הדין מדבר בעד עצמו, על האכזריות, ההתעללות, חוסר האמפתיה והרחמנות כלפי קורבן העבירה. אנחנו מביעים סיפוק רב, יחד עם זאת הצלקת - גם של משפחתו של הקורבן וגם שלו - יישארו לכל החיים. אנחנו נעודד אותו ונשמור עליו, ובהזדמנות זו אנו מבקשים להודות לפרקליטות מחוז תל אביב על היחס החם, המקצועיות, הלבביות והאנושיות".

על פי כתב האישום, האירוע החל כאשר הנאשם שתה משקאות אלכוהוליים, ולפתע הבחין בקטין אותו, כאמור, לא הכיר. הנאשם החל לתקוף את הקטין, לבעוט בו וגרם לו לחבלות רבות. עוברי אורח שהיו במקום ניסו לעזור - אך ללא הצלחה. 

בהכרעת הדין שהתקבלה בספטמבר שעבר על ידי השופטים גלעד נויטל, טלי חיימוביץ'-לבנת ולימור ביבי נקבע כי "עדות המתלונן הרשימה במהימנותה, המתלונן סובל ממצב של פוסט טראומה, מצוקה של ממש". עוד הוסיף הרכב השופטים כי "הנאשם פעל באישון לילה, תקף את המתלונן וגנב ממנו כסף. הנאשם שיקר למשטרה וטען שאינו זוכר את מעשיו - והמשיך לשקר גם בבית המשפט".

עו"ד ליטל קורן מפרקליטות מחוז תל אביב אמרה בתגובה: "בית המשפט גזר היום 21 שנות מאסר על הנאשם ו-100,000 שקלים פיצוי למתלונן. הנאשם תקף באכזריות קטין בן 17 שצעד לתומו ברחוב וביצע בו במשך שעות עבירות מין קשות תוך התעללות נפשית ופיזית, איים עליו ושדד ממנו את כספו. העונש מבטא את החומרה הרבה בביצוע עבירות מין, ובפרט בקטינים, ואת הפגיעה הקשה בגופו ובנפשו של המתלונן, ובקורבנות עבירות מין".