הלגליזציה בדרך: ועדת השרים לחקיקה שתתכנס היום (ראשון) צפויה לאשר את חוקי אי ההפללה של צרכני הקנאביס, כך התפרסם אתמול לראשונה ב-N12. לוועדה יוגשו שתי הצעות חוק נפרדות של חברי הכנסת שרן השכל מהליכוד ושל רם שפע מכחול לבן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לאחר שהצעת החוק תאושר היום בועדת השרים, עליה לעבור שלוש קריאות במליאת הכנסת וכן דיונים בוועדה הרלוונטית. על פי המתווה המתגבש, שפורסם לראשונה ב-N12, תותר צריכה עצמית של קנאביס לישראלים מעל גיל 21, כל עוד הם אינם עובדים בתפקידים ביטחוניים. נהיגה תחת השפעת קנאביס תהיה אסורה ותוקם קרן הסברה שתפעל במסגרות חינוכיות להצגת הסכנות ולמניעת התמכרויות.

 

צפו בכתבה המלאה (צילום: פלאש 90/ אביר סולטן, חדשות)
צילום: פלאש 90/ אביר סולטן, חדשות

אמטרדם (צילום: Nati Shohat/Flash90)
קופי שופס - כמו באמסטרדם | צילום: Nati Shohat/Flash90

אחת הבשורות הגדולות והתקדימיות עבור ציבור צרכני הקנאביס באם יעבור החוק, תהיה התרה של הקמת חנויות למכירת קנאביס על הגבלות שתקבע הממשלה. כל ההגבלות הקבועות בחוק לפרסום של טבק יהיו תקפות גם בנוגע לפרסום של מוצרי הקנאביס השונים.

בהודעה שנמסרה מטעם הליכוד וכחול לבן לפני מספר ימים נכתב כי הוחלט להסדיר את הרפורמה בקנאביס הרפואי במטרה להקל על החולים ועל מתן רשיונות למגדלים. חברי הכנסת שרן השכל מהליכוד ורם שפע מכחול לבן נבחרו לקדם את החקיקה הנדרשת, ויביאו את החוקים לאישור ועדת השרים כבר מחר בבוקר.