בכירי אמני ישראל מתכוונים להגיע ביום חמישי הקרוב לכיכר רבין ולחתום על קיר ענק שבו תוצג עצומה שהכותרת שלה היא: "ראש הממשלה - אל תכבה את האור על עולם התרבות". ועד הפעולה להצלת עולם התרבות יחד עם אביב גפן יזמו את המחאה, שמטרתה היא לדרוש מראש הממשלה שיפרסם תוכנית חילוץ כלכלית עבור תעשיית התרבות והאירועים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלמה ארצי, שלום חנוך, יהודה פוליקר וברי סחרוף כבר חתמו על העצומה מול רה"מ, ורבים מבכירי עולם התרבות בישראל צפויים לקחת חלק במחאה שתתקיים ביום חמישי, 19:30 בערב, בכיכר רבין ולחתום על העצומה גם כן. כזכור, אירועי התרבות הם הראשונים שנפסקו, וכרגע החזרה לפעילות מלאה לא נראית באופק והאמנים דורשים עזרה מהמדינה.

האמנים מוחים על כך שהם אלו שתמיד נתנו מעצמם עבור המדינה וכיום, לנוכח מגפת הקורונה, תעשיית התרבות בדרך לקריסה וללא אסטרטגיית יציאה מהמשבר - "היום אנחנו אלו שבצרה ומבקשים ממך לעזור", הם כותבים לרה"מ.

אביב גפן
אחד מהיוזמים. אביב גפן | צילום: רונן פדידה

נוסח העצומה:

"אדוני ראש הממשלה,

עולם התרבות והאירועים הוא תפילה ומחאה כאחד, תמיד היינו שם, התייצבנו ראשונים כשנקראנו, בין אם זה שמחה או אסון, בימי חג או בימי אבל, בהתנדבות לצד עבודתנו היומיומית. תמיד הינו שם בשבילכם והיום אנו מבקשים שתהיה שם בשבילנו.

למעלה מ150 אלף מובטלים מתעשיית התרבות והאירועים ללא אסטרטגיית יציאה. אנחנו הטכנאים, המפיקים, הברמנים, הבמאים, המאבטחים, האמנים, הנגנים, עובדי הנקיון, הנהגים וכל מי שאחראי לשמור על השפיות הלאומית. היינו הראשונים להסגר ונהיה האחרונים לשוב ולעבוד.

התרבות הישראלית על כל גווניה תמיד היתה שם לעזור בעת צרה, אם זה במקלטים, בבתי החולים ובכל רחבי הארץ, היום אנחנו אלו שבצרה ומבקשים ממך לעזור.

אנו החתומים דורשים ממך תכנית כלכלית הגונה ומיידית המבוססת על מענקי חירום ועל הזרמה של תקציבים למכרזים כדי לחלץ את תעשיית התרבות והאירועים ולהצילה מקריסה.

להציל את אלה שכותבים את פס הקול ומתמללים את פעימות ליבה של מדינת ישראל, ״אינני מדבר כי יש לי כח לדבר,אני מדבר כי אין לי כח לשתוק״ (הרב קוק).

אדוני ראש הממשלה
אל תכבה עלינו את האור"