כפי שדווח לראשונה אמש במהדורה המרכזית, ועדת השרים אימצה היום (שישי) את המלצת משרד הבריאות - ואישרה להטיל סגר על כמה אזורים בערים בית שמש ובנתיבות. המגבלות יכנסו לתוקפן ביום ראשון בבוקר לתקופה של חמישה ימים, וזאת בשל "שיעורי תחלואה גבוהים וקצב עליה גבוה במספר החולים בשלושת ימים האחרונים". למרות העלייה במספר החולים, הוראת אזור מוגבל על היישובים דיר אל אסד וענה לא תוארך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אלו המקומות שעליהם יוטל סגר: 

(1) נתיבות: שכונות נטעים ושלום בונייך, וכן הרחובות חזני, צבאן, הצאלה, ברוש, ביל"ו וגרשונוביץ.

(2) בית שמש: השכונות נחלה ומנוחה וקריית בית שמש ב'.

על פי הטיוטה שהועברה הבוקר ממשרד הבריאות, בנתיבות יש 83 חולים וקצב העלייה בתחלואה בשלושת הימים האחרונים עומד על 19%. בבית שמש יש 399 חולים וקצב העלייה בתחלואה בשלושת הימים האחרונים הוא 22%. במשרד הסבירו כי נתוני התחלואה בערים אלו מוביל למסקנה כי יש הצדקה להכריז רק על שכונות או אזורים מסוימים בערים אלו כאזור מוגבל. 

 

בתקופת תוקפה של ההכרזה, משרד הביטחון באמצעות פיקוד העורף יבטיח קיום אספקה קיומית של מזון, מצרכים ושירותים קיומיים וסיוע לאוכלוסייה בתוך האזור. משרדי הפנים והאוצר יפעלו לתת מענה וסיוע לאוכלוסיות בשכונות שהוכרזו בישובים האמורים.

ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך מסרה: "ועדת השרים בראשות רה"מ אישרה את בקשתי להעניק מערך תמיכה ושירותים מקיף לשכונות נחלה ומנוחה ורמת בית שמש ב' ואני מצפה ליישום החלטות אלו בהקדם. קיבלנו אישור למתן סיוע סוציאלי מורחב, תגבור המוקד, פעילות הסברה נרחבת ופעילות העשרה ופנאי כדי לסייע למשפחות להישאר בבתים".

עוד מסרה: "עיריית בית שמש תעשה כל שביכולתה לסייע לתושבי השכונות הללו לעבור את הימים הללו תוך הקפדה חמורה על כל הנהלים.עוד אדגיש כי מאמץ פינוי החולים המאומתים מהעיר ימשך ואני שבה וקוראת לכל תושבי העיר להמשיך ולשמור על ההנחיות. רק כך ניתן יהיה לנצח את הקורונה". בלוך הדגישה כי מותרת התנועה בתוך השכונה, מותרת קניית מזון ותרופות בתוך השכונה, "רציפות השירותים העירוניים תימשך", תתאפשר כניסת שירותים רפואיים חיוניים אך לא יתאפשר מעבר בין השכונות ולא תתאפשר כניסה ויציאה מהאזור.

בשבוע שעבר הוקל הסגר שהוטל על בני ברק - זאת לאחר שבתחילת החודש נפרשו בעיר עשרות מחסומים ומאות לוחמי מג"ב. על פי הערכות של משרד הבריאות, הסגר שיפר את מגמת התחלואה בעיר והיה ניתן לראות לאחר כשבועיים "נתונים מעודדים".

סגר פסח בזמן הקורונה
בדרך לסגר בבית שמש ובנתיבות?

בבית שמש כבר הושג סיכום בנושא עם ראשת העיר עליזה בלוך. בהודעה שפרסמה אמש אמרה: "לאור העלייה במספר החולים בשכונות רמה ב' והקריה החרדית קיימתי מספר פגישות עם משרד הבריאות פיקוד העורף ומשטרת ישראל וכן עם חברי מועצת העיר. אני סבורה כי בעת הזו נדרשת תוכנית חירום מקיפה לטיפול בשכונות אלו".