שרת התרבות והספורט מירי רגב הציגה היום (ראשון) שורת הצעדים של משרד התרבות לסיוע לתעשיית התרבות הנתמכת והעצמאית שנפגעו כלכלית כתוצאה ממגבלות הקורונה. בין הצעדים, פטור של שלושה חודשים מתשלומי ארנונה למוסדות תרבות שנתמכים על ידי משרד התרבות והקדמת מכרזים לפסטיבלים שייערכו בשנה הבאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במסיבת עיתונאים שערכה השרה רגב היא הודיעה שמשרד הבריאות בוחן אפשרות להחזיר לשגרה בפעימה הבאה את הספריות הציבוריות, המוזיאונים ומרכזי המורשת. כמו כן, נבחנת האפשרות להתיר פעילויות של אודישנים וחזרות בכל עולם התרבות (קולנוע, תיאטרון, מוזיקה, תזמורות, להקות מחול ומקהלות) ולהתיר עבודה של סטים של צילומים – דבר שיסייע לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה.

בקשה נוספת שהוגשה למשרד הבריאות היא להתיר קיום של מופעים קטנים והצגות קטנות לקהל של 50 עד 100 איש, זאת בהנחה שבקרוב ייפתחו מסעדות ויוגדלו מספר האורחים שרשאים להשתתף בחתונות ואירועים.

השרה רגב ציינה שביום שנחזור לשגרה ויותר לקיים אירועי תרבות רבי משתתפים, משרד התרבות ייצא בקמפיין פרסומי לעידוד הציבור לצרוך תרבות, לצאת למופעים ולתיאטרון. כמו כן, רגב הבטיחה שבימים הקרובים יושק פרויקט שייקרא "אמני הזהב", ובמסגרתו יגיע אולפן נייד לביתם של אמנים ותיקים ויאפשרו להם להופיע בשכר מבלי לסכן את בריאותם.