אפרת היא אחת מלמעלה מ-9,000 חולי הקורונה שאובחנו בישראל. כשנדבקה בנגיף, נשלחה למלון הקורונה בתל אביב, שם שהתה לצד בעלה שחלה אף הוא. בשלב מסוים, היא קיבלה את ההודעה המשמחת כי החלימה, והיא רשאית לצאת לחיק משפחתה בבית. אך כמה ימים לאחר מכן, התקשרו אליה ממשרד הבריאות ואמרו את מה שנראה היה לה בתחילה כמתיחה: "את עדיין חולה, טרם הבראת". בעקבות הסיפור שפורסם ברדיו "קול חי", ערכנו שיחה עם האישה, שמספרת על החוויה הקשה ועל המחדלים בהתנהלות מערכת הבריאות מול חולי הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בהתחלה נכנסתי לבידוד, נפרדתי מבעלי וילדיי", היא סיפרה. "בשלב מסוים בעלי אובחן כחולה, היה מורדם ומונשם עד שהתייצב מצבו והועבר למלון דן פנורמה", אמרה. לקראת סיום הבידוד שלה ולאחר שבוצעה בה בדיקת קורונה – התגלתה אף היא כחולה בנגיף, והועברה לאשפוז בבית המלון לצד בעלה. שם, היא חושפת את הליקוי הראשון, לדבריה, בהיעדר מענה רפואי: "בעלי סבל בלילה מחום גבוה שנשק ל-40 מעלות, ואמרו לו 'תיקח כדור'. מזל שהייתי שם לצידו כדי לסייע".

לקראת סיום שהותה במלון, בוצעו בה שתי הבדיקות – שבשלב ראשון נאמר לה כי הן שליליות, וכי למעשה היא החלימה מהנגיף. היא שוחררה מהאשפוז, ונאמר לה כי היא יכולה לשוב למשפחתה: "ישר הלכתי לחבק את הילדים שלי", אמרה בהתרגשות.

המחדל הגדול הגיע כמה ימים מאוחר יותר, לאחר שבאה במגע ממושך עם ילדיה ועם בני משפחתה. נציגה ממשרד הבריאות התקשרה אליה ואמרה לה כי הבדיקה בסוף יצאה חיובית, מה שאומר שהיא עדיין חולה בקורונה. "חשבתי שזו מתיחה, התקשרתי שוב למשרד הבריאות ואז הבנתי שזה אמיתי", סיפרה אפרת על גודל ההלם שחוותה באותם רגעים.

הודעה שקיבלה חולת קורונה לאחר שנמסר לה שהבריאה‎
הודעה שקיבלה חולת קורונה לאחר שנמסר לה שהבריאה‎

בשלב זה רצתה מיד להתנתק מבני משפחתה ולהתפנות לביתה. אלא שמד"א לא הסכימו להעבירה לביתה הפרטי, בטענה שזה לא תחת אחריותם: "הם אמרו לי 'תלכי ברגל או שתקחי מונית'" היא חשפה, "וזאת למרות שאני חולה – ממש פצצה מתקתקת".

עוד הוסיפה כי ברגע שיצאה ברגל, לא קיבלה על כך כל התראה ממשרד הבריאות – שאמור לאכן את הטלפון הנייד שלה מאז שאובחנה כחולה בנגיף. כעת היא עדיין חולה, ושוהה לצד ילדיה בבית.

 

מלון מבודדי הקורונה
מלון מבודדי הקורונה