הגבלות התנועה המחמירות על העיר בני ברק בעקבות התפשטות נגיף הקורונה מתהדקות, ושוטרי מרחב דן ולוחמי מג"ב החלו לתחום הלילה (בין שבת לראשון) את ה"אזור המוגבל" בעיר. לפי שעה רק עובדים חיוניים או תושבים עם צורך ממשי לצאת מהעיר רשאים לעבור את המחסומים. גם בירושלים תוגברו הכוחות, וכוחות משטרה ומג"ב נפרסו בשכונות מאה שערים וגאולה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, בכמה פלגים קיצוניים ושוליים במגזר החרדי ממשיכים להביע התנגדות לצעדים שנוקטת הממשלה. ‏במסגרת התנגדות זו, פרסמו אמש כמה מרבני הפלגים, חלקם מזוהים עם פלג של ברסלב במאה שערים, מכתב הקורא להמשיך להתפלל במניין ולטבול במקווה. אולם לפחות אחד מהם, הרב קרמר מברסלב, כבר חזר בו מהקריאה ואמר: "שגגה יצאה תחת ידי עקב היותי מסוגר בביתי שבועיים ימים".

המאבק בהתפרצות הנגיף - ה"פיילוט" יורחב?

אתמול פורסם כי בממשלה שוקלים להכניס שכונות וערים נוספות לרשימת האזורים המוגבלים - ובהמשך היום צפוי להתקיים דיון מכריע בסוגייה. לפי ההמלצות שהעביר משרד הבריאות למקבלי ההחלטות, ברמה הראשונה והדחופה ביותר נמצאים יישובים ושכונות במרכזים חרדיים, אולם צעדים כמו אלה שננקטו בבני ברק עלולים להיכנס לתוקף גם בערים נוספות.

לצורך כך לא נדרשת החלטת ממשלה, אלא רק הצבעה בוועדת שרים מצומצמת, ועל כן ניתן לבצע את המהלך בלוח זמנים קצר. בשל החשש בקרב מקבלי ההחלטות שברגע שיודיעו על החמרת ההגבלות בערים נוספות תחל נטישה המונית של תושבים, הנחה השר ארדן את המשטרה להיערך לאכיפה ברגע שתתקבל ההחלטה.

אכיפת תנועה בשכונות חרדיות בירושלים
כוחות מתוגברים בשכונות החרדיות בירושלים

ברמת התיעדוף הגבוהה ביותר להטלת הגבלות נוספות הוצבו השכונות הבאות בירושלים: הר נוף, בית וגן, גבעת מרדכי, רמות, רמת שלמה, סנהדריה, שמואל הנביא, בית ישראל, הבוכרים, מאה שערים, גאולה, זכרון משה, מקור ברוך, גבעת שאול וקריית משה.

לפי נתוני משרד הבריאות, בשלושת הימים האחרונים חלה עלייה של 45% בתחלואת הקורונה באשקלון, עלייה של 41% בטבריה ובמודיעין 26%. בשל כך ערים אלו הועלו לרמת התיעדוף השנייה. באשר לבית שמש, ההמלצה היא להטיל הסגר על חלקה המרכזי והדרומי. לגבי מודיעין-מכבים-רעות, ההמלצה היא להטיל את ההסגר רק במודיעין.