כשכולם דואגים לבני הגיל השלישי שנאצלים לחיות בהסגר ובבדידות, כמו גם להורים שנמצאים עם הילדים בבית - אלה העוברים מתחת לרדאר הם הרווקים והרווקות, שכמהים לאהבה ובן רגע נסגרה בפניהם שגרת הדייטים. יוזמות חדשות שהתפתחו בימי ההסגר מאפשרות למחפשי האהבה להמשיך ולהכיר בני זוג פוטנצאיליים, דרך הזום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מערך היכרויות משמעותי שהוקם בימים האלה שייך לשתי צעירות, סתיו ביטון וקרן אור לי כזום, שיצרו את "Zooming for love" לדייטים ברשת. "כבר בשעות הראשונות קיבלנו 80 פניות", סיפרה קרן.

השתיים מרכיבות קבוצות של רווקים ורווקות באותו טווח גילים ומאותו איזור מגורים, ובשלב הראשון – המשתתפים מקיימים שיחות טלפון מבלי לדעת את שם המשפחה, כדי שלא יחפשו תמונות באינסטגרם. אם יש התאמה – עוברים לדבר האמיתי: שיחת וידאו בזום.

דרך המיזם הכירו שני צעירים - נטע בת ה-28 וליאור בן ה-29. שניהם רווקים, שמחפשים קשר בתקופה הקשה הזו. "יש רצון עז יותר להיכנס לקשר עמוק ורציני", אמר ליאור. נטע שיתפה שקיום דייטים באופן הזה הופך את האירוע להרבה יותר נוח: "בבית שלי, שהוא המרחב שלי, הכל הרבה יותר נעים".

הכרויות בעידן הקורונה (צילום: N12)
הכרויות בעידן הקורונה | צילום: N12

מיזם נוסף שייך לחן חלפון, "יומנה של רווקה" - קבוצת פייסבוק שהוקמה לפני כ-3 שנים, מונה למעלה מ-60 אלף חברים ופורחת בימים אלה. גם היא משדכת בין אנשים דרך שיחות הווידיאו, וסיפרה: "אנשים הרבה יותר צמאים לאהבה ולזוגיות כי הם מרגישים לבד". היא אף שיתפה שהיא בעצמה לקחה בכך חלק, ומתכתבת בימים אלה עם בחור שהכירה בזום.

שיטה מיוחדת ויצירתית שנוסתה על ידי שירלי דואק, רווקה תל אביבית בת 37 היא היכרויות במקום היחידי שפתוח כרגע - הסופרים. "אני מזמינה אותו לסופר, אני מתכתבת איתו ואומרת לו לבוא", היא משתפת. אך הדרך השונה עשויה להיתפס כמעט מוזרה: "הם צוחקים, חושבים שאני לא רצינית", חושפת שירלי, שבשלב מסוים התייאשה ועברה, כמו האחרים, לדייטים הוירטואלים: "אתמול היה לי דייט וירטואלי, היה דווקא נחמד. אני אאמץ את זה".

"להיות לבד זה משהו שיכול להוביל לדיכאון, לחרדה ולייאוש במיוחד בתקופה כזו שאין אופק, כשהכל נדחה לזמן לא ידוע", אמרה ד"ר אנאבלה שקד מבית הספר לפסיכתרפיה ממכון אדלר. "אם התחלתם איזשהו קשר - תמשיכו. נכון, אי אפשר להמשיך כמו קודם, אבל יש טלפון ויש זום – וזום זה יותר טוב מכלום", היא סיכמה.