לפני כחודש עתי פרי בן השנתיים טבע למוות בבריכה פרטית בחצר בית בחדרה. הוריו נטשה ושרון הפכו את הכאב למיזם מציל חיים. הם מקיימים בביתם קורס החייאה והגשת עזרה ראשונה להורים. בריאיון שהעניקו היום (רביעי) לאורן וייגנפלד במהדורה ראשונה הם סיפרו: "אנחנו לא רוצים שאף הורה ירגיש את מה שאנחנו מרגישים ועוברים. אנחנו רוצים להציל חיים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מצאנו כוחות ואנחנו פה בשביל כל ההורים, אנחנו באמת רוצים להציל את הילדים", אמרה נטשה, אימו של עתי ז"ל. "אנחנו עושים קורס החייאה להורים על ידי מדריך מוסמך שילמד אותם איך להציל את הילד שלהם כשמוציאים אותו מהמים ואיך לתת עזרה ראשונה עד שהאמבולנס מגיע. זה הבסיס והמינימום שאנחנו יכולים לעשות. יש לנו עוד הרבה תוכניות - נמשיך עם המסר של עתי. כואב לנו ונחייה עם זה כל החיים".

עתי פרי (צילום: באדיבות המשפחה)
צילום: באדיבות המשפחה

אביו שרון, סיפר על הקושי מאז המקרה: "קשה לנו מאוד אבל יש לנו עוד ילדים לגדל. כנראה שזה השליחות של עתי בשבילנו אם לא הוא - אז להציל ילדים אחרים". בשלב זה הוא שחזר את היום הנורא: "זה התחיל כשהיינו בבריכה עד השעה 19:00, ואז התחלנו לעשות מקלחות לילדים, כשהוצאנו את הילד מהבריכה הוא נורא בכה הוא לא רצה לצאת ממנה".

"הוצאנו אותו בכוח, הכנסנו אותו להתקלח וגם את הילדים התקלחו ואז הם אמרו שהם רוצים לאכול המבורגר לארוחת ערב", שחזר שרון פרי. "אז אשתי לקחה את דביר, הבן האמצעי שלי, ויצאה איתו החוצה לקנות המבורגרים ועתי יצא שניה אחריה. היא נסעה והוא כנראה הלך לכיוון הבריכה וחזר לשם".

עוד אמר אביב של עתי: "אמא שלי מצאה אותו ואני למדתי קורס החייאה אז  התחלתי לעשות לו החייאה צעקתי לה להזמין אמבולנס והשכן שלנו, שהוא חובש קרבי בצבא, קפץ מעל הגדר והמשיך את ההחייאה. הוא המשיך בהחייאה ואני המשכתי בהנשמות. הצלחנו להחזיר לו את הדופק חלש מאוד אבל זה לא עזר".

"זה יכול לקרות לכולם - לא להוריד את העיניים לרגע", הוסיף. "עתי אהב הכל – לצחוק, אף פעם לא בכה, תמיד חייך, תמיד צחק והיה משחק עם הכלבים של השכנים - לא פחד מכלום.