משבר הקורונה עדיין לא מאחורינו, אך נדמה שענף התיירות חוזר לשגרת חיים חדשה אחרי תקופה ממושכת של חוסר וודאות. בימים האחרונים אנו שומעים על ישראלים רבים שהזמינו חופשה זולה מבעוד מועד, והתאכזבו לגלות שמאז ההודעה על ההקלה בהגבלות, מחירי חופשות הקיץ בבתי המלון בארץ דווקא ירדו באופן ניכר – לאור ניסיון רשתות המלונות למשוך את הקהל הישראלי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו כל שנה מזמינים מראש, לכן הזמנו בינואר שבעה חודשים מראש - כדי להבטיח לעצמנו מחיר זול". סיפרה ורד טובין, שהזמינה חופשה באילת לה ולמשפחתה. "בסופו של דבר שילמנו 8,000 שקל עבור אותה חופשה שהיום עולה 6,950 שקל – הבדל של יותר מ-1,000 שקלים".

משפחות רבות הצליחו דווקא לזהות פוטנציאל בזמן המשבר, והזמינו חופשה לקיץ בעיצומו של המשבר. "כרטיסי הטיסה לאוסטריה עלו בערך 5,000 שקלים, ובמחיר הזה הצלחנו להזמין שתי חופשות בקיץ – אחת של 4 ימים ואחת של 3 ימים".  

אילת (צילום: David Silverman, GettyImages IL)
אילת בימים שלפני הקורונה | צילום: David Silverman, GettyImages IL

גם במוקד ההזמנות של רשת מלונות דן מרגישים את השינוי, והטלפונים לא מפסיקים לצלצל בתקופה זו. "בשבוע-שבועיים האחרונים מרגישים את העלייה בכמות השיחות שמתקבלות במוקד", אמר מנכ"ל הרשת, רונן ניסנבאום. "אנו נערכים לפי ההנחיות של משרד הבריאות, במטרה לוודא שהשהות במלונות שלנו תהיה גם בטוחה – וגם מהנה".

למרות הירידה שנרשמה במחירי החופשות בבתי המלון, בצימרים המחירים נשארים כשהיו, גם בעת הזו. "אני נדרשתי לעוד אבזור של הצימר ולעוד זמן עבודה", סיפרה רותם בכר, הבעלים של צימר "שביל הרותם" שבגליל המערבי. "אני לא במקום שאני יכולה לתת הנחה נוספת - אחרי חודשיים שלא עבדתי".