יניב כהן גדל בשכונת מלחה בירושלים לפני 44 שנים. מאז הספיק להתחתן עם 5 נשים שונות ממקומות שונים, מהן הביא 7 ילדים, ולכולן סיפור דומה: הוא הותיר אותן עם חובות של מיליונים והשתמש בשיטה זהה, שהשאירה אותן מאחור עם הרבה יותר מנזק כספי. אותו נשים התאגדו יחד כדי להתעמת איתו וחלקן נפגשו בפעם הראשונה גם אחת עם השניה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יניב עבד כנהג הסעות, אבל תמיד נמשך לעולם העסקים. הוא ניסה לקנות ולמכור מכל הבא ליד וחלם להצליח בגדול ולהתעשר. הוא תמיד דאג שאם החלומות לא יתממשו - יהיה מי שיחלוק איתו בנטל. בגיל צעיר יניב הכיר את ר', צעירה מקומית, ואחרי כמה חודשים השניים נישאו.

"כשהכרתי אותו הייתי בת 17, הוא היה נראה לי גבר החלומות, בחור עדין, מדבר מאוד יפה", העידה ר', "בחודשים הראשונים היה ירח דבש ואז הצרות התחילו: הוא הוא התחיל לעשות חובות, צ'קים חוזרים, אנשים פתחו לי את הדלת ולקחו הכל מהבית: ספות, מקרר, אנשים שהוא עקץ אותם והיה חייב להם חובות. עברנו תקופה קשה מאוד, חיינו בפחד".

ניהל זוגיות עם 5 נשים וסיבך את כולן בחובות (צילום: החדשות12)
ניהל זוגיות עם 5 נשים וסיבך את כולן בחובות | צילום: החדשות12

ר' סיפרה כי היא לא ידעה שהוא עושה עסקים על שמה: "כשהוצאתי את הדף של ההוצאה לפועל אחרי שהתרגשתי וחשכו עיני. יצאתי, ילדה בת 24, גרושה, עם שני בנים, עם חובות של חצי מיליון שקל". עוד סיפרה, שכעבור כמה שנים היא גילתה עוד חוב של כחצי מיליון שקלים, על משאית שהוא קנה.

ט', אשתו השלישית של יניב, סיפרה גם היא על מה שלטענתה יניב עולל לה וגם היא תיארה מסכת שקרים וחובות שהשאיר לה. אחרי שכבר הספיק להיפרד מאשתו השנייה, הוא פגש את ט' דרך אתר ההיכרויות "נפגשים". היא הייתה אז גרושה עם ילדה, שחיפשה זוגיות ואחרי חצי שנה של חוויות משותפות הם עברו להתגורר יחד. זמן קצר אחר כך, הממד העסקי שוב נכנס לתמונה.

ניהל זוגיות עם 5 נשים וסיבך את כולן בחובות (צילום: החדשות12)
ניהל זוגיות עם 5 נשים וסיבך את כולן בחובות | צילום: החדשות12

"הוא הציע שכביכול נפתח עסק ואמרתי לו 'מה הבעיה אז תפתח' ואז הוא אמר שהוא לא יכול, 'למה אתה לא יכול? אני חייב מזונות'", סיפרה ט', שפתחה את העסק ונתנה בו אמון. 2 הלוואות שנרשמו על שמה של ט' אפשרו ליניב לפתוח חברת הסעות קטנה ואחר-כך לרכוש גם משאית, אבל העסקים לא ממש פרחו. ט' ,שעבדה כשכירה וגידלה את בתם הקטנה המשותפת וגם את בתה מנישואיה הקודמים, לא הייתה מעורבת בעסק, או מודעת לחובות עד שזרם החשמל והמים בבית הופסקו.

את ד', אשתו הרביעית, גרושה ואם ל-3 מחיפה, הכיר דרך אתר "מפגשים". אחרי שהוא כבש את ליבה הוא עבר להתגורר איתה ועם ילדיה בדירה קטנה וחיפה. לא קשה לראות את הדמיון למקרים הקודמים, רק שהפעם השם והעיסוק השתנו. גם ד' סיפרה על התחלה טובה עם יניב, ואחרי חצי שנה היא אמרה לו שהיא רוצה להתחתן.

"זה גדול עליי, אני בנאדם פשוט"

רק ברבנות היא גילתה ששם משפחתו הוא בעצם כהן. במקום חתונה ברבנות הם חגגו וערכו הסכם חיים משותפים, בו נקבעו בין היתר זכויות מסוימות. ד' היא סייעת, שכירה, אבל גם היא לא הצליחה לעמוד בהפצרות של בן הזוג הטרי לפתוח עסק. אחרי שהצ'קים חזרו וההוצאה לפועל הגיעה, כשהיא בחודש תשיעי להריונה, עם חובות - היא הבינה. אחרי שנתיים של זוגיות וילדה משותפת הם נפרדו על רקע החובות ויניב המשיך הלאה. ד' עקבה אחריו ברשתות החברתיות וניסתה להתריע בפני חברתו החדשה, אבל זה לא עזר.

ל', אשתו החמישית של יניב, אמרה שהוא נתן לה להאמין שכל מה שאומרים עליו מגיע מקנאה. ל', אם ל-4, היא החמישית של יניב וכרגע האחרונה. גם אותה הכיר דרך אותו אתר ואחרי כמה פגישות הוא כבר עבר להתגורר איתה ועם ילדיה. היא מעידה שהוא סיפר על עצמו שהוא יזם, קבלן ואשי עסקים מצליח. חודשיים בלבד אחרי ההיכרות הם כבר ביקשו להתחתן, אבל יניב, שהפעם הציג עצמו ככהן, הציג את הקושי ההלכתי והציע רב רפורמי. רק בדיעבד הבינה שמשם החתן הושמטה המילה כהן, הרב לא חתם אפילו על הכתובה ושבקהילה הרפורמית מכירים את שמו של הרב, אבל לא לחיוב. הרב יוסי בן הרוש כבר הואשם בעריכת חתונות ללא אישור, תוך זיוף חתימות של רבנים אחרים.

גם ממנה ביקש לפתוח עסק על שמה. נולדו להם שני ילדים ויניב ניסה הכל: חנות לצעצועים, מספרה וסחר בקרוואנים, אבל התוצאה הייתה מוכרת: הפסדים ונושים. "הוא נכנס לעניין של שוק אפור ולקח שם הלוואות", סיפרה ל', "הייתי בוכה ואומרת לו 'אני לא בשביל הדברים האלה. זה גדול עליי. אני בנאדם פשוט'".

תגובת יניב מור כהן: "העניין שלי עם אשתי וגרושותיי הוא עניין משפחתי ולא ציבורי. הייתי נשוי לכל הנשים, מכל אחת מהן יש לי ילדים וניהלתי איתן חיי משפחה לתפארת. נוכל, היה נמנע מלהביא ילדים. מעולם לא חייבתי אף אישה לחתום בשבילי, הן ידעו שאני לא יכול לפתוח עסק, והכל היה מרצוננו הטוב ולמען פרנסת הבית. חלק מהעסקים הצליחו, אחרים כשלו. בניגוד לטענות, אני הצגתי את עצמי בשמי המלא 'יניב כהן מור'. אני אדם ישר ואחראי והכתבה פוגעת בי ומכפישה את שמי הטוב שלא בצדק. טענת האישה הראשונה שהשארתי אותה עם חובות שקרית. בהסכם הגירושין נקבע שכל אחד ייקח חלק קטן מהחובות שהיו זעומים. האישה השלישית מדברת על חוב של מיליון שמונה מאות ותשעים אלף שקלים – הסכום רחוק מהמציאות. אני הייתי ערב על רוב החובות ואם היינו ממשיכים לחיות יחד היינו מתמודדים איתם ביחד. היא בחרה להיפרד, וכל אחד נותר להתמודד עם החלק שלו בחובות. האישה הרביעית חתמה על הסכם טרום נישואין מרצונה הבלעדי, משום שרצתה להרגיש ביטחון בזוגיות, היא זו שהציעה שהבית יירשם כנכס משותף. האישה החמישית בחרה לזרוק אותי מהבית בצורה משפילה. נפלתי קורבן למעשה הנוכלות שלה שמטרתו להעביר את כל החובות אלי ולקחת את הנכסים המשותפים שלנו בשווי מיליון שקל. היא גייסה את כל נשותיי הקודמות לצאת למלחמה נגדי. חשוב לציין ששילמתי עבורה את פשיטת הרגל שלה מלפני נישואינו. לגבי הרב יוסי בן הרוש – פנינו יחד לאתר שהמליץ לנו על הרב בן הרוש, אותו בחרנו יחד. החתונה הייתה עם טבעת ועם עדים, הכל מתועד. אני מחשיב את עצמי כמי שעדיין נשוי לה.

תגובת הרב יוסי בן הרוש: "לא זוכר את הסיפור, אבל אני מציג את עצמי כרב רפורמי, ובכל מקרה, הם לא נרשמו ברבנות ואין להם להלין בעיקר על עצמם כיוון שביקשו להעלים ממני את היותו כהן. אחרת לא הייתי מחתן אותם".