כוחות צה"ל הרסו הלילה (בין ראשון לשני) את ביתו של המחבל קסאם שיבלי בכפר כובר שבמרחב החטיבה המרחבית "בנימין". שיבלי ביצע יחד עם חברי חוליה נוספים את הפיגוע במעיין דני ליד היישוב דולב שבו נרצחה הנערה רנה שנרב ז"ל ונפצעו אביה ואחיה, איתן ודביר שנרב. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הריסת הבתים בוצעה לאחר שנדחו עתירות שהגישה משפחת המחבל לבג״ץ נגד מימוש צו ההחרמה וההריסה. במהלך הפעילות התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות עשרות פלסטינים שהבעירו צמיגים ויידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה״ל. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. 

לפני כשבועיים, בתוך שנת האבל של הרב איתן ורעייתו שירה על בתם רנה ז"ל, ילדה שירה את ביתם תפארת. שירה גילתה שהיא בהיריון כבר בשבעה על רנה. "בא בדיוק בזמן", סיפר האב איתן.

"רק הקדוש ברוך הוא יכול בפינצטה הזו בין המכה הכל כך כואבת ומצד שני מיד - בשורה של חיות", שיתפה האם שירה. בזמן הלידה היו עוד כמה רגעי בהלה, הייתה ירידת דופק והחשש שוב עלה והציף הכול. 

רינה שנרב ז
רנה שנרב ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

"חרדה גדולה, לא רצינו לאבד עוד", שיתף האב איתן. "האור הזה היה חייב לצאת החוצה ולרפא את כל המשפחה". כשנשאל אם אפשר לנתק את מותה של רנה מהולדת הבת הטרייה הסביר איתן: "היא אחרת, היא תוספת אור בבית ולא תחליף. רנה זאת רנה והיא תישאר רנה - אני רואה את זה כתיקון". 

דבורה גונן, אמו של דני גונן ז"ל שנרצח במעיין בו גם נרצחה רנה שרנב, התייחסה להריסת בית המחבל ואמרה: "אנו מברכים את כוחות הביטחון על הריסת הבית אך תוהים מדוע הבית לא נהרס עד היסוד. את בתי המחבלים יש להרוס תוך 48 שעות מרגע הפיגוע ולא לתת למשפטני המחבלים למשוך זמן. שום דבר לא יחזיר את דני ורנה ז"ל אבל אנחנו מקווים שישראל תחזק את הרתעתה ובכך תימנע את הפיגוע הבא חלילה."