ברשות המים החליטו היום (חמישי) על פתיחת  תעלה שתזרים מים מהכנרת לירדן הדרומי, כדי למנוע הצפה רחבה בימה. המטרה במהלך החפירה, שהומלץ על ידי הדרג המקצועי, הוא לבצע עיקוף של סכר דגניה ולמנוע את פתיחתו השנה. התעלה כבר נחפרה, ובמהלך השבוע הבא תיפתח להעברת המים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפתרון המקורי מגיע רגע לפני שהכנרת עולה על גדותיה, ברקע החורף האחרון שהיה גשום במיוחד. אנשי המקצוע בתחום המליצו לראש רשות המים לצאת למהלך, שיעביר מים מתוך ימת הכנרת אל הירדן הדרומי תוך עיקוף של סכר דגניה.

המטרה היא להימנע מפתיחת הסכר השנה בשל ההשפעה על תחנות שאיבה אחרות באזור. פתיחת הסכר גם כרוכה בעלויות כספיות וגם תפגע ביכולת אספקת המים לחקלאות באזור. הסברה היא שבדרך זו מפלס המים בכנרת יגיע למצב בטוח, שלא יוביל לגלישה והצפות. התעלה שנחפרה תיכנס לשימוש "מקורות" במהלך השבוע הבא, ותזרים 5 מיליון קוב מים לירדן.

במקביל, במהלך ליל אמש חזרו לשאוב מים מהכנרת למוביל הארצי. הצפי הוא לשאיבה של 180 מיליון קוב השנה - כמות רבה מאוד של מים, שלא נשאבה מהכנרת מזה כ-7 שנים. 

על פי העדכון האחרון של רשות המים, מפלס הכנרת שנמדד הבוקר נמצא בעלייה של 2.5 ס"מ מיום שלישי, ונמצא במרחק של 16 ס"מ מהקו האדום העליון.