מומחי מרכז שניידר הוציאו במוצאי שבת האחרון עגיל מריאתה של מירי, תינוקת בת שנה, לאחר שזה העמיד אותה בסכנת חנק מיידית. ההורים המבוהלים שהגיעו למרפאת הרפואה הדחופה סיפרו כי האם הבחינה שהתינוקת, שהייתה בזרועותיה, אוחזת בעגיליה אך לפני שהספיקה לחלץ אותם מידיה, התינוקת הכניסה את העגילים לפה ובלעה אותם, בתוך שניות. עגיל אחד נבלע והעגיל השני נשאף לריאותיה דבר שסיכן את חייה.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ההורים הגיעו בבהילות לקבלת טיפול רפואי בטרם - רפואה דחופה שם הוכנסה הפעוטה לרופא לבדיקת מדדים קליניים וצילום רנטגן. במקביל הוזמן אמבולנס לפנותה למרכז שניידר לרפואת ילדים. ד"ר מואמן אבו רמלי, רופא טרם-רפואה דחופה סיפר: "בצילום נראה בבירור כי התינוקת בלעה שני עגילים, אחד מהסוג הנצמד לאוזן והשני עגיל חישוק שנראה כי הוא תקוע בריאה וגורם לחסימה חלקית שעלולה להפוך לחסימה מלאה ולגרום לחנק. היה ברור בשלב זה כי אחד העגילים לא ייצא בדרכים הטבעיות וכי היא נמצאת בסכנת חיים".

התינוקת הובהלה בדחיפות למחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר לרפואת ילדים ואושפזה להשגחה ביחידה לטיפול נמרץ. העגילים הגיעו למקומות שונים בגוף ועל כן התינוקת עברה שתי בדיקות - הראשונה, בדיקת ברונכוסקופיה הבוחנת באמצעות מצלמת וידאו זעירה את קנה הנשימה, בה נשלף העגיל מגופה של התינוקת. הבדיקה השנייה היא בדיקת גסטרוסקופיה.

 ד"ר פטריק שטפלר מנהל שירות ברונכוסקופיה עם התינוק (צילום: דוברות מרכז שניידר)
ד"ר פטריק שטפלר מנהל שירות ברונכוסקופיה עם התינוקת מירי | צילום: דוברות מרכז שניידר

לאחר שליפת העגיל, הילדה חשה בטוב, נשארה להשגחה ביחידה לטיפול נמרץ ולאחר מכן שוחררה לביתה. ד"ר פטריק שטפלר, מנהל שירות ברונכוסקופיה במכון הריאות במרכז שניידר: "אנחנו חוזרים ומתריעים בפני הורים - חשוב לשים לב ולהקפיד שלא לאפשר לילדים ופעוטות לשחק עם חפצים קטנים, או עם חפצים נשלפים אשר עלולים להיתקע בדרכי הנשימה. לא מומלץ לענוד לתינוקות ופעוטות עגילים ותכשיטים אשר עלולים להישאף או להיבלע ולגרום לחנק. במידה והילד שאף גוף זר, יש להזעיק בדחיפות צוות רפואי או להביא אותו במהירות לבית החולים".