על טיסה שיצאה אמש (שלישי) מנמל התעופה בן גוריון לאילת, היו 64 אנשים - במטוס שיכול להכיל 72 נוסעים בלבד. הנוסעים מספרים כי הם ישבו זה לצד זה, ובינתיים בחברה אומרים כי לא קיבלו שום הנחיות בנושא והטיסות לאילת יוצאות בלי מגבלה על כמות הנוסעים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חלק מהנוסעים שהיו על המטוס נמצאים בקבוצות סיכון, ונוסעים למרכז לטובת טיפול רפואי. הנוסעים שהיו על הטיסה טענו כי הם התריעו לאנשי הצוות כי הם יושבים בצפיפות, וביקשו שירווחו את הישיבה ושהם יהיו פחות אנשים על המטוס.

בנוסף, לטענתם, בזמן שהמטוס היה על הקרקע והטיסה עדיין לא המריאה, לא היה אוורור על המטוס. בינתיים, נכון לעכשיו, באוטובוסים למשל - אסור לשבת זה לצד זה, מה שגורם לצפיפות הרבה בתחנות המרכזיות העמוסות.

מעיין, שהייתה אמש על הטיסה מנתב"ג לאילת היום, סיפרה: "ישבנו צפופים אחד ליד השני, ללא שום מרחק, בלי 2 מטר, בלי מושב כן מושב לא". היא סיפרה כי לידה ישבה מישהי, ולטענתה הן ממש נגעו אחת בשנייה בשל המושבים הצרים.

"האוורור של המטוס היה כבוי במשך רבע שעה. זה פשוט היה חממה של חיידקים, העיקר צעקו עלינו כל הזמן לשים מסכות ושאף אחד לא לרגע יוריד את המסכה מהאף ומהפה", הוסיפה. מלבד התנאים על המטוס, הנוסעים מספרים שאף אחד לא מדד להם חום ולא שאל אותם על תסמינים.

על פי התקנות הקיימות, ניתן "להטיס 100 נוסעים ומעלה במטוס, תוך שמירה על מרחק ביניהם". גורם בכיר במשרד הבריאות טוען כי המטרה בתקנה הייתה שבתוך המטוסים, בדומה לנהוג כיום באוטובוסים, לא ישבו שני נוסעים זה לצד זה. הבכיר הבהיר כי אם יש צורך, ישנו את התקנות בהתאם.