"זו המציאות שאנחנו עובדים בה": ח', עובד סוציאלי, הותקף אמש (שני) בידי מטופלת בבת ים. תלונה הוגשה נגדה במשטרה והמחלקה לשירותים חברתיים בעיר סגורה היום לקבלת קהל בעקבות האירוע. בשיחה עם N12 סיפר ח': "זה אירוע קשה, ספגתי מכות", אך הוסיף: "לא חששתי לחיי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המטופלת, אם לתינוק בן חודש, הכתה את ח' באגרופים בפניו בזמן שניסה להגן על אימה של התוקפת. בתשובה על השאלה האם האירוע גורם לו לחשוש מחזרה לעבודה השיב: "ההפך. הוא גורם לי לרצות לעשות  את העבודה טוב יותר - ולבוא גם בדרישות מסוימות. היום זה אני, מחר זה חבר שלי, או חברה. ואנחנו חשופים הרבה פעמים".

"אנשים שמגיעים לרווחה מגיעים ממצוקה", אמר ח'. "רוב הכלים שבידיים שלנו זה אמפתיה והכלה וסבלנות – אבל אנחנו צריכים גם הרתעה. שנרגיש יותר בטוחים. בסה"כ אנחנו רוצים להמשיך לעבוד. לי באופן אישי זה גורם לרצות לעזור יותר, להבין יותר את המצוקות ולראות איך אנחנו הכי מתרחקים מאירועים כאלו".

"אני מקווה שלא נהיה שק החבטות החברתי פה. אנחנו באמת נמצאים במצבים שהם מצבי סיכון", שיתף ח' – ואמר שהוא מקווה ששר הרווחה החדש יתגייס לטובת העובדים הסוציאליים: "אני באמת רוצה להאמין בשר החדש. רוצה להאמין שהוא בא לייצג אותנו באמת. אני חושב שיש לו הרבה מוטיבציה והרבה לב. אני חושב שאם יש הרבה לב - אפשר לעשות הרבה דברים".