בדרך לחזל"ש: לאחר ההשבתה המוחלטת של כמעט חודש, ממחר (שבת) יתרככו במעט התקנות לשעת חירום וההגבלות המוטלות על הציבור הכללי בישראל. עם סיום חופשת "בין הזמנים" של עולם הישיבות בשבוע הבא, ובהוראת הרב קנייבסקי, ח"כ משה גפני מיהדות התורה מגבש מתווה לפתיחת הישיבות, הכוללים והתפילות במניין. בהמשך היום ישוחח עם ראשי הישיבות והרבנים החרדים, וכבר בשבוע הבא יציג את התכנית בפני גורמי המקצוע וראש הממשלה נתניהו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לקראת גיבוש המתווה לחזרה לשגרה בחברה החרדית אמר ח"כ גפני ל-N12: "אין סיבה בעולם שבמרכז הבימה בתל אביב יוכלו מאות אנשים להתכנס ביחד, והישיבות, הכוללים ובתי הכנסת שהם הבסיס לקיום העולם לא יוכלו ללמוד תורה ולהתפלל. כמובן בהתאם להנחיות ולשמירה על בריאות הציבור".

מחאת הדגלים השחורים בתל אביב
מחאת הדגלים השחורים בת"א, אמש | צילום: מחאת הדגלים השחורים

אמש התקיימה הפגנה של יומת מאלף אנשי מחאת "הדגלים השחורים" בכיכר הבימה בתל אביב, אירוע מחאה שגרר התנגדות עזה בעקבות ההתקבלות שנוצרה במקום.

עוד הצהיר גפני כי יציג את המתווה כבר בשבוע הבא: "אשוחח עם ראשי הישיבות, וראשי הקהילות בארץ, נגיע למתווה מוסכם ואפשרי, ואציג אותו בשבוע הבא בפני ראש הממשלה נתניהו, שר הבריאות הרב ליצמן והגורמים המקצועיים. במטרה להתחיל להניע באיטיות את לימוד התורה והתפילות שעליהם העולם עומד".

יו
חבר הכנסת משה גפני | צילום: FLASH 90, חדשות

אמש, פנה "ועד הישיבות", הגוף שמייצג את הישיבות בישראל, במכתב רשמי לשר הבריאות יעקב ליצמן, שר הפנים אריה דרעי ולח"כ משה גפני והציע מתווה להפעלת מוסדות חינוך בתקופת משבר הקורונה. "מעולם לא עמד עולם התורה בפני מצב שכזה הדורש פתרונות, כשמחד, חשיבות לימוד התורה ופתיחת היכלות התורה, הישיבות הקדושות, הינו בעל חשיבות עצומה לכולו, ומאידך ולא פחות מכך, חובתנו לצו 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'", כך נפתח המכתב.