תופעה מטרידה בבית החולים איכילוב: אנשים המאושפזים במצב קל במחלקת הקורונה ואמורים לעבור לשהות במלון או בביתם, מסרבים לעבור. מדובר בתופעה שהחלה בתחילת השבוע, ומספר המסרבים רק הולך וגדל - כל אחד מסיבותיו שלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו נתקלים בתופעה בה חולים שלנו לא מבינים את גודל השעה ואת המצב שהמדינה נמצאת בו, ומציבים תנאים לשחרור", סיפר בריאיון לחדשות 12 ד"ר גיא חושן, מנהל חדר המיון באיכילוב. "הם מבקשים ללכת למלון מסוים ולא לאחר; להיות עם אדם מסוים ולא אחר; בתנאים מסוימים ולא אחרים. אנחנו מנסים להסביר להם שכעת, בשעת חירום, זה לא הזמן להציב תנאים".

"יש חרדה, זה מובן מאליו - אבל בדרך כלל רואים שיתוף פעולה מלא", המשיך ד"ר חושן. "אנשים הולכים למלוניות, ושם יש השגחה של קופות החולים שלהם. הם נשלחים למקום מסודר, מתקן אשפוז שיש בו השגחה רפואית", הדגיש.

לדברי ד"ר חושן, בשלב זה עדיין אין כפיית מעבר על הסרבנים - אבל זה עשוי להשתנות. "כרגע אנחנו מנסים לשכנע ולהסביר, אם לא יהיו אופציות אחרות משרד הבריאות הנחה אותנו להפעיל אמצעים מעבר להסברה", הסביר. "אנחנו לא מעוניינים בזה, אבל גם הרשויות המשפטיות התכוננו לסיטואציות האלה". ‎אם התופעה תמשיך, שוקלים בבית החולים לפנות לבתי המשפט כדי לקבל צווי פינוי לחולים הסרבנים.