ישראלים רבים לא חיכו לפתיחת חופי הרחצה ביום רביעי הקרוב ויצאו ליהנות בחופים כבר בסוף השבוע האחרון - וחסרונם של פקחי העיריות הורגש היטב. לריסה ליס, תושבת בת ים, נדהמה לגלות ערמות זבל שהשאירו אחריהם הרוחצים בחוף סאנסט ביץ' בבת ים, צילמה והעלתה לפייסבוק וכך הציפה את התופעה החמורה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ליס ומשפחתה חיכו ליום שבו ניתן יהיה לצאת מהבית, אחרי תקופת ההסגר בעקבות הקורונה, וללכת לים עם הילדים. המראה שנגלה לעיניה ביום שבת אחר הצהריים השאיר אותה המומה וכואבת. "על החוף היו שקיות של זבל, פחיות, זכוכיות ושאריות של אוכל", נזכרת לריסה, "מלבד העובדה שזה מסכן ומישהו יכול לדרך על זה ולהיפצע - נדהמתי, זה פשוט גועל נפש".

חוף בת ים
חוף בת ים

ליס תיעדה את מה שראתה, העלתה בעמוד הפייסבוק שלה וכתבה: "עם ישראל, מה קורה לכם???!! אחרי תקופה קצרה של בידוד, נהייתם חיות. בחוף יש יותר זבל מפחי אשפה. לבי כואב לראות את כל זה. האם כל כך קשה לנקות אחרי עצמך?". 

"רוב האנשים הסכימו איתי שמדובר בהתנהגות מגעילה. ושעדיף שאנשים יישארו בהסגר ואני לא מבינה למה קשה לאנשים לקחת את הזבל שלהם לפח, זה לא קשה". ליס הוסיפה כי בכל עונת רחצה יש אנשים שמלכלכים ומתנהגים בצורה כזו, אך לדבריה: "עכשיו זה מורגש מכיוון שעונת הרחצה לא נפתחה ואין פקחים שיתנו דוחות ומי שינקה אחריהם אז הם מרשים לעצמם". 

דיקלה שחף סייעה בהכנת הכתבה