גולש שסירב להיענות לקריאות השוטרים נעצר ונאזק: במהלך פעילות משטרתית יזומה בחופי הים של תל אביב הבוקר (שישי) הבחינו שוטרים בכמה עשרות גולשים שהפרו את ההנחיות ובכך פגעו בבריאותם ובבריאות הציבור. רוב הגולשים נשמעו לקריאות השוטרים ועזבו את המקום - ולגולשים שלא נענו ניתנו דוחות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 אחד הגולשים, בן 32 מתל אביב, סירב בתוקף לצאת מהמים בחוף הילטון בעיר - והתעמת עם השוטרים. בתיעוד נראים שוטרים אוזקים בכוח את הגולש - ומוציאים אותו מהמים, כששוטר אחר אוחז בגלשן שלו. 

"השהייה בתקופה זו בחופי הים ובים הינה בניגוד להנחיות משרד הבריאות", הבהירו במשטרה, "אנו קוראים לציבור להישמע להנחיות משרד הבריאות, במסגרת המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה". 

בשיחה עם N12, סיפר גילי בר אור, תושב העיר שהיה עד למקרה, מה התרחש במקום: "אני גר 200 מטר מהחוף, היו מלא אנשים במים והיו מלא שוטרים. לאט לאט התחילו לפנות אותם עד שהגיעו לאותו בחור שלא הסכים להתפנות. קפצו עליו בכוח, היו צריכים להביא אופנוע ים מהמרינה, היו הרבה צעקות. שמו לו אזיקים, לקחו אותו לניידת. התלהטו שם הרוחות".

מעצר של גולשים בחוף בתל אביב
אחד השוטרים מוציא את הגלשן מהמים | צילום: גילי בר אור

בר אור מספר שהחל לצלם את מה שנעשה במקום - מה שגרם לכך ששוטרים ניגשו גם אליו. "עברתי עם האופניים מול הכניסה למרינה עד שמישהו מהשוטרים 'נדלק' גם עליי, בא לעכב אותי. שוטר צרח שירה עליי טייזר, התנפלו עליי בלי מסכות. אמרתי שאני גר ליד, שיבדוק את הכתובת שלי". 

"חוסר ההיגיון הזה מיצה את עצמו", הוא טוען. "אומרים שכל מה שקוראים לו חול ומה שקוראים לו מים זה לא סביר, יש אנשים שזה העיסוק שלהם ושזה החמצן שלהם. החליטו החלטה לא מידתית. אפשר לסגור את החוף ולא לתת אנשים לשבת... איפה אנשים יעשו את הספורט שלהם? סוגרים את הפארקים ואת הטיילת ואת החול ואת הים".