טרגדיה: לאחר ארבעה ימים של חיפושים אחרי הרקדן איימן ספייה, המשטרה הודיע היום (רביעי) כי נמצאה גופת גבר ללא רוח חיים סמוך לחוף עתלית. שר התרבות חילי טרופר: "זוהי אבדה גדולה לעולם הריקוד. ספיה היה מגדולי הרקדנים והגיע להישגים בולטים בכל העולם".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

איימן ספייה, בן 29, תושב כפר יאסיף, הוא רקדן ושחקן מוכר ידוע בארץ ובחו"ל, שהשתתף בפסטיבלים בינלאומיים. לפני כארבעה ימים הוא יצא עם חבריו לשחייה בחוף הים הסמוך לעתלית, ותוך כדי שחייה הוא נעלם בים. בחיפושים אחריו השתתפו כוחות משטרה, מתנדבים על אופנועי ים וסירות דייגים.

מהמשטרה נמסר כי "במסגרת החיפוש, שכלל הפעלת מסוקים ואמצעים טכנולוגיים שונים, זיהה לפני כשעה, המסוק האווירי של משטרת ישראל גבר ללא רוח חיים בחוף סמוך לעתלית. כוחות משטרה במקום חילצו את הגופה מהמים ופתחו בהליך הזיהוי".

חיפושים אחר האומן איימן ספייה שנעלם בים מול חוף עת
החיפושים אחרי איימן ספייה

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "הצטערתי לשמוע על מותו של הרקדן המחונן איימן ספיה בנסיבות טראגיות. זוהי אבדה גדולה לעולם הריקוד. ספיה היה מגדולי הרקדנים והגיע להישגים בולטים בכל העולם. משתתף בצער המשפחה על מותו".

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה צייץ בטוויטר ניחומים למשפחת ספייה: "מאות המתנדבים הערבים והיהודים שהגיעו לתמוך במשפחה מוכיחים שרוחו עוד אתנו".

 

 

אתמול, אמר אחד מבני משפחתו ל-N12: "אנחנו מקווים מכולם להתפלל שנמצא אותו בהקדם ומודים לכל מי שהתגייס על מנת להגיע ולעזור בחיפושים אחריו. אנחנו כבר ביום השלישי ואין זכר".