פרסום ראשון: אתמול (שבת) דיווחנו לראשונה כי חברת הביוטכנולוגיה "מעבדות חי" פיתחה חומר חלופי שיפתור את המחסור בראגנטים - החומר שנמצא במחסור חמור ומעכב את בדיקות הקורונה בישראל, היום אנו חושפים כי החברה הגיעה לסיכום מול משרד הבריאות על אספקת ערכות בדיקת קורונה שיפתרו את בעיית המחסור. טרם הוחלט על מספר ערכות הבדיקות שיסופקו למשרד הבריאות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בימים האחרונים היה איום להפחתת מספר הבדיקות לקורונה, כתוצאה ממחסור עולמי בערכות הפקה", אמרו בחברת "מעבדות חי". "בשיתוף פעולה עם חברת 'דניאל ביוטק', פעלנו במשך כל סוף השבוע והגענו לידי יתרון הבעיה על ידי התאמת ערכות הפקה מיצרן חלופי למערך המעבדות בישראל". 

המחסור העולמי בראגנטים לבדיקה נוצר לאחר שיצואניות חשובות של ראגנטים, כמו גרמניה, סגרו את שעריהן על רקע המחסור במשאב. מדובר בכימיקל מיוחד שמשמש לבדיקת הדגימות שנאספות ומלאי החומר הזה אזל במהירות גדולה נוכח הגדלת מספר הבדיקות היומי. בשבוע שעבר פרסמנו שמנהלי המעבדות בישראל התריעו על המחסור בחומר, וכי על רקע המחסור בחומר משרד הבריאות הורה למד"א להפחית את מספר הבדיקות

מחברת "מעבדות חי" נמסר: "החברה אינה שוקדת על שמריה וממשיכה לחפש ולהביא פתרונות נוספים למחסור העולמי במרכיב זה של בדיקות הקורונה".