לפני שבוע נפתחה קבוצת הפייסבוק "לבנון - מה שקרה במוצבים". הקבוצה נפתחה עבור לוחמי צה"ל ששירתו בלבנון כדי שיוכלו לחלוק את סיפוריהם האישיים על חלקם במלחמה. סיפורים אישיים על אובדן, על חברים, על פחד. בתוך מספר ימים היו בקבוצה יותר מ-13,000 חברים שרוצים לחלוק את מה שעברו שם ולא העזו לשתף מעל 20 שנים. עמית מרום ששירת כלוחם בצנחנים אמר: "לבנון לקחה לנו את החברים אבל היא לקחה לנו גם כל כך הרבה דברים אחרים, כולנו קצת מתים מבפנים" 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בין הסיפורים האישיים שנחשפו בקבוצה, התגלה גם הסיפור הלא ייאמן הבא: ירדן נויפלד, לוחם מגולני שהיה בטוח שחברו חגיא עובדיה נפל בקרב גילה שהוא למעשה בחיים וגם חבר בקבוצה. "שאלתי בקבוצה אם מישהו מכיר אותו, ולהפתעתי מסתבר שהוא חי - הייתי בתחושה שהוא מת 23 שנים".

כמעט 600 חיילים נהרגו במוצבי צה"ל ברצועת הביטחון. אמרו להם שהם קו המגן ליישובי הצפון, הם האמינו ואיבדו רבים מחבריהם. אביעד אברהמי, ששירת בכלוחם ביחידת תצפיות בלבנון אמר: "אני פותח חלקים במוח ונזכר באירועים ומבין אילו עוצמות מטורפות של דברים חווינו שם בלבנון, רק שעכשיו בגיל 42 אני מסוגל להתמודד עם כל העוצמות המטורפות האלה".