עימות בבית המשפט: כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) נגד נזמי אבו-בכר, המחבל שהשליך את האבן שהרגה את חייל צה"ל עמית בן יגאל. אבו-בכר הואשם בגרימת מוות בכוונה ובשיבוש הליכי משפט. המחבל קרא: "לא הרגתי אף אחד". ברוך, אביו של עמית, פרץ בבכי: "הצביעות שלכם לא עובדת עליי". אחרי הגשת כתב האישום, עו"ד חאלד מאחג'נה, סנגורו של אבו-בכר, הגיש ערר על כתב האישום. הצבא הודיע כי בכוונתו להרוס את ביתו של המחבל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עם תחילת הדיון, החל המחבל למרר בבכי: "זה לא נכון מה שמאשימים אותי, כתב האישום לא נכון, לא עשיתי את זה! מי כתב את זה? אמרתי הכל לחוקרים, איך כתבו דבר כזה?". סנגורו של אבו-בכר פנה לברוך בן יגאל: "ערך חיים הוא ערך עליון, משתתפים בצערך ובצער המשפחה". סנגורו של המחבל מבקש לדחות בחודש את תחילת המשפט כדי ללמוד את החומרים. על פי כתב האישום לאחר שהשליך את האבן נמלט המחבל לביתו והעמיד פני ישן בזמן שהגיעו לשם כוחות הצבא. לאחר מכן ניסה להסתיר את שאריות הבלוק שהשליך.

המחבל שהרג את עמית בן יגאל ז"ל
נזמי אבו-בכר בבית המשפט

אביו של עמית, מלווה ע"י קצין הנפגעים של חטיבת גולני, התפרץ בכעס: "תגיד את זה לרוצח. האיש הזה רצח את הבן שלי - אל תפנה אליי. אתה צבוע!  אתה חצוף שאתה פונה אליי, הצביעות שלכם לא עובדת עליי, תתביישו לכם - אתם מייצגים רוצח".

בכתב האישום שהוגש נכתב: "בעת ביצוע המעשה, שהה הנאשם בדירתו שבקומה העליונה בבניין בן שלוש קומות בו התגורר עם משפחתו המורחבת. סמוך לשעה 04:30 לפנות בוקר, שמע הנאשם צעקות מביתו של השכן ובעקבות זאת עלה לגג. תחילה, נעמד בחלקו המזרחי של הגג, האזין לצעקות מכיוון ביתו של שכנו והבין כי כוחות הביטחון מבצעים מעצרים.‎ בשלב זה גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה ליטול לבנה ולהשליכה מהגג עליו עמד, לעבר החיילים שעברו למרגלות הבניין.

לשם כך, ניגש הנאשם לקיר לבנים שהיה מצוי על הגג בסמיכות לפינתו הדרום מערבית, הנאשם נטל מקיר הלבנים חצי לבנה במשקל 9-11 ק"ג, אשר הייתה מנותקת מקיר הלבנים ומונחת עליו. אז, המשיך לכיוון הפינה, שמע מהשביל הנמשך למרגלות הפינה קולות אותם זיהה כקולות חיילים, והשליך לעבר מקור קולות החיילים את חצי הבלוק, מגובה של כ-13 מטרים, בכוונה לגרום למוות.

עמית בן יגאל לוחם צה"ל שנהרג ליד ג'נין (צילום: באדיבות המשפחה)
עמית בן יגאל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

בעת זריקת הבלוק, הביט המנוח, שצעד באותה העת בקרב חבריו לכוח בשביל שלמרגלות הבניין, כלפי מעלה. חצי הבלוק פגע בעוצמה רבה בראשו וגרם לנפילתו ולאובדן הכרה מיידי, לשברים מרובים בגלגלתו וכן לדימום כבד מראשו. המנוח קיבל טיפול רפואי בשטח ופונה מהמקום להמשך קבלת טיפול רפואי, כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה, ובהמשך נפטר מפצעיו. מיד לאחר השלכת חצי הבלוק לעבר המנוח, נמלט הנאשם מהגג וחזר לביתו".

"רציתי לספר לך שאתמול הייתי בפרקליטות המון שעות", פנה יגאל לבנו עמית ז"ל בסרטון שפרסם הבוקר בפייסבוק. "אחרי שישבתי איתם אני רוצה להגיד לך שיש לי אמון מלא בעורכי הדין, התובעים בתיק הזה, שהולכים לתבוע עונש אחד למחבל והוא מאסר עולם. לא יהיה פחות מזה".

החשוד בהריגת החייל עמית בן יגאל ז"ל (עיבוד: דובר צה"ל)
המחבל שנגדו הוגש כתב אישום | עיבוד: דובר צה"ל

בן יגאל הוסיף בסרטון: "המשפט שיתחיל היום הוא מסע ארוך אבל יש לנו סבלנות, זה לא הולך להיות חודש או חודשיים, זה ייקח זמן - יכול להיות מעבר לשנה או שנתיים. אבל, אני מבטיח לך שאני אעשה הכל כל הזמן להיות שם עם אצבע על הדופק, ובסוף הוא ישלם את המחיר של מאסר עולם - הוא לקח לך את החיים והוא ישב עד יומו האחרון ויינמק בכלא".

עו"ד חאלד מאחג'נה (צילום: אור רביד, N12)
עו"ד חאלד מאחג'נה | צילום: אור רביד, N12

אבו-בכר, תושב הכפר יעבד בן 49, נלכד יממה לאחר שהרג את עמית ז"ל יחד עם שני חשודים נוספים. השלושה הועברו לחקירת השב"כ, ובתחילת החודש הודה במעשה ושחזר אותו.