עם החזרת המשק לפעילות חלקית, בבתי המלון ברחבי הארץ מתכוננים לחזרה הדרגתית לשגרה, אך נערכים לפתיחה תחת המגבלות שהמציאות החדשה מחייבת. כרגע, רוב המלונות בישראל סגורים, וגם אם יינתן אישור לבריכה ולחדר אוכל בהפרדה, ברשתות הגדולות יתחילו לפתוח לקראת שבועות רק מלונות בודדים, בעיקר כאלה שיכולים לשמור על הפרדה בין האורחים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במלון בראשית שפתח כבר את דלתותיו לאורחים, התפוסה הממוצעת היא 90% בכל יום מאז הפתיחה המחודשת. גם המכירות לשבועות בקצב טוב, עם ביטול חינם, כמו ברוב המלונות - כי אף אחד לא יודע מה יקרה עד תאריך היעד.

לא רחוק מבראשית, בשדה בוקר, סמוך לצריף של בן גוריון, מוקם במלון קדמה - שהיה אמור להיות הומה אדם בתקופה הזאת, אך פתיחתו התעכבה בגלל הקורונה. קדמה צפוי להיפתח עכשיו רק באוגוסט. לפני הפתיחה הקודמת ההזמנות נערמו ועכשיו מקווים שהמלון, שבנוי בצורה מדורגת, יתאים בדיוק לימים של ריחוק חברתי.

"לשבועות אנחנו פותחים חמישה בתי מלון, שניים באילת, שניים במצפה רמון ואת מצפה הימים. באמצע יוני אנחנו נפתח עוד עשרה בתי מלון", סיפר מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב והסביר: "אין לנו תפוסות עדיין בשביל זה, הביקושים לא כאלה גדולים עדיין. ענף התיירות לא עובד עדיין וייקח זמן עד שהוא יעבוד".

מתן לרנר, מנכ"ל דן קיסריה ריזורט, סיפר שהריחוק החברתי יישמר באמצעות טכנולוגיה וגאדג'טים חכמים, לדוגמא - לאורח שיגיע למלון יהיה מתקן למדידת חום, הוא יצטרך למלא הצהרת בריאות באינטרנט ותהיה אפליקציה שתאפשר הרשמה מרחוק. גם במסעדת המלון הותקנה תוכנת אירוח חכמה, שתוכל למדוד את המרחקים בין האנשים, ובחוץ ארגנו אפילו אופציה לפיקניק במרחבים הפתוחים - למקרה שלא יאשרו ישיבה בחדרי האוכל.

בינתיים המלונאים טוענים שבמשרד הבריאות מעלים בכל יום דרישות פחות ופחות הגיוניות, ויש חשש שלא יאפשרו פתיחה של בריכות וחדרי אוכל כלל. אחת ההצעות שעלו במשרד היא לחלק את הבריכה לריבועים צפים, או לשים חוצצים מלאכותיים, ואפילו מתווה כזה שיקשה מאוד על המלונאים - עדיין לא מאושר על ידי משרד הבריאות.