בשבוע שעבר הצהיר ראש הממשלה במסיבת עיתונאים כי בעקבות משבר הקורונה, תקבל כל משפחה לקראת חג הפסח, עבור כל ילד מענק של 500 ש"ח - עד ארבעה ילדים למשפחה. היום (שישי) הביטוח הלאומי הודיע כי ביום ראשון הקרוב המענק יופקד בחשבונות הבנק של המשפחות – 1.4 מיליארד ש"ח במצטבר. בנוסף למשפחות, יועבר מענק דומה לאזרחים ותיקים, מקבלי קצבאות נכות, מקבלי קצבת הבטחת הכנסה ועבור מקבלי דמי מזונות

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי נתוני הביטוח הלאומי, המענק לכבוד חג הפסח יינתן ליותר מ-1.2 מיליון משפחות שלהם יש כ-2.8 מיליון ילדים הזכאים לקבלת התמיכה. המענק מוגבל לארבעה ילדים בלבד למשפחה – ילדים שלא עברו את גיל 18. יחד עם זאת, בביטוח הלאומי הדגישו שתינוקות שיוולדו עד 15.04, משפחותיהם תהיינה זכאיות למענק בגין הרך הנולד. בנוגע לילדים שימלאו להם 18 בחודש אפריל - כל מי שיחגוג יום הולדת 18 מתחילת חודש אפריל ועד סופו, המענק ינתן גם בעבורו.

אוכלוסיות נוספות שיקבלו את המענק המיוחד: אזרחים ותיקים שהגיעו לגיל פרישה (נשים מגיל 62 וגברים מגיל 67), מקבלי קצבאות נכות, מקבלי קצבת הבטחת הכנסה ומקבלי דמי מזונות. אזרחים ותיקים שבנוסף לקצבאות הרגילות מקבלים גם השלמת הכנסה, סיעוד או שירותים מיוחדים - יהיו זכאים לתוספת של 450 ש"ח (עבור שני בני זוג).

בביטוח הלאומי מדגישים שעבור כל אדם משולם מענק אחד בלבד, חוץ מילדים שמשולמת עבורם קצבת ילד נכה, שיכולים לקבל את שני המענקים.

״במיוחד בימי חג הפסח, הביטוח הלאומי המהווה את המשענת הסוציאלית של תושבי המדינה ומזדהה עם המצוקות איתן הם מתמודדים בעת הזו", אמר מאיר שפיגלר, מנכ״ל הביטוח הלאומי. "הביטוח הלאומי פועל מסביב לשעון בכדי להעביר את המענקים השונים למשפחות, לאזרחים ותיקים, נכי צה״ל, נכים ועוד. למרות שהחקיקה עברה במרחק נגיעה מערב החג, המטרה הייתה לזכות את חשבונות הבנק, במענק הילדים, במהלך חול המועד, וכך יהיה״.