ארגון מעצבי האירועים עורך הבוקר (חמישי) מחאה בכיכר רבין בתל אביב, ברקע משבר הקורונה שפגע בענף בצורה קשה, בגלל איסור קיום התקהלויות ואירועים. ההפגנה זכתה לכינוי "החופות השחורות" – ובה מבקשים המוחים לקבל מענה למצבם. "פרנסתו אבדה, הממשלה לא מתייחסת לבעיותינו הכלכליות", אמרו בשטח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כפי שניתן לראות בתיעוד, התכנסו בתל אביב שורה של מעצבי אירועים, שכבר חודשיים לא עובדים בשל ההנחיות. לדברי המוחים, הם מייצגים תעשייה של כ-150 אלף איש ועוד עשרות אלפי מועסקים שלהם – שפרנסתם ותעסוקתם אבדה, ונכון לכרגע לא ברור מתי ייצאו מהמשבר.

רוני כרמי, מעצבת בסטודיו "רוני ודניאל", התייחסה למחאה שהתהוותה: "אנחנו יושבים בבית כבר חודשיים, לא מקבלים התייחסות כלשהי מהממשלה". עוד הוסיפה כי מבחינת תנאי הרווחה של ענף האירועים – אין להם זכויות סוציאליות: "אין שום מתווה של חזרת התחום שלנו לעבודה, אין לנו זכויות כעצמאיים". כרמי סיכמה במילים קשות: "אנחנו כבר לא יכולים עוד – אין לנו עתיד, אין אופק".

מחאת ה

מעצב אירועים נוסף שהגיע למחאה בכיכר רבין הוא אלון חסון, שהצביע אף הוא על התמונה העגומה של התחום: "יש פה אנשים שאין להם מה לאכול בבית, הגענו למקומות מאוד עצובים". הוא סיפר כי בינתיים אין להם מידע על יעדי חזרה מסודרים, ועיקר המאמץ שלהם הוא לנסות ולקבל מענק כלשהו, שיעזור להם להרים את הראש מעל המים.