תמונות וסרטונים של חזירי בר שמצולמים על ידי תושבי חיפה כבר הפכו למחזה יום-יומי בשכונות שעל רכס הכרמל ואפילו הבוקר (חמישי) החזירים פיזרו זבל רב בכניסה לאחד מגני הילדים בעיר. החזירים שחיים באזור, היו רגילים לצאת לסיבובים ליליים בין פחי הזבל בעיר, ולאחרונה בעקבות הסגר הם סיגלו לעצמם הרגל לצאת לסיבוב פחים גם בשעות היום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חזירי הבר משתוללים בחיפה
חזירי הבר מסתובבים ברחובות חיפה

התושבים מתלוננים על הנזק התברואתי, לאחר שבשנים האחרונות העירייה נכשלה בטיפול בתופעה, שלאחרונה חזרה שוב לכותרות: בסרטון שהפך לוויראלי נראים חזירי בר נכנסים להצטנן בבריכת גומי באחת השכונות בחיפה.

לאחרונה יצאה העירייה בקמפיין שמטרתו להרחיק את חזירי הבר משכונות המגורים, בדרכים הומניות. העירייה טוענת שהניסיון לדלל את אוכלוסיית החזירים באמצעות ירי לעברם נכשל – וכעת הוחלט על מספר צעדים: קיבוע של פחי האשפה, וחקיקת חוק עזר בו יוכלו להטיל קנסות על תושבים שמשאירים מזון לחיות הבר.

"יש להם ארוחות חינם ביישובים", סיפר בן רוזנברג, אקולוג מרחב כרמל ברשות הטבע והגנים. "לכן הם באים לישובים, והאוכלוסיות שלהם גדלות. זה המצב עם חזירים, תנים, עורבים. האוכלוסיות האלה מהוות גם מטרד הרבה פעמים בישובים, כמו שאנחנו מכירים בחיפה, וגם עושות נזקים לחקלאות".

חזירי הבר השאירו זבל מפוזר בסמוך לגן ילדים בחיפה
חזירי הבר השאירו זבל מפוזר בסמוך לגן ילדים בחיפה

"אחד הדברים שמסתמנים זה שחזירי הבר איבדו את הפחד", הסביר פרופסור אורי שיין, מומחה לחזירי בר. "הם מרגישים בנוח עם בני האדם, והדבר מלווה גם באובדן אגרסיביות, את זה אנחנו רואים בסרטוני הפייסבוק".